EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

Cildi besleyen 5 yiyecek

Cildimizi derinlemesine nemlendirecek krem ve maskeleri her zaman kullanıyoruz ancak beslenmemize de dikkat etmediğimiz sürece hiçbir zaman tam anlamıyla sağlıklı bir cilde sahip olamayız. İşte cildinize sağlık ve nem kazandıracak 5 besin maddesi...

profil
Irmak Peltekoğlu
25.07.2020
Cildi besleyen 5 yiyecek

Çiğ ceviz, omega-3 ve aminoasitler açısından çok zengin bir besin olduğu için cildinizde oluşabilecek hasarların onarımına yardımcı olur. Anti-enflematuar özellikleriyle ise sivilce oluşumunu önlemeye yardımcı olurken cildinize sağlıklı bir ışıltı katar.


Yağ açısından zengin olan avokadolar, cildinizi besleyerek yumuşak tutmanıza yardımcı olur. Antioksidan ve B Vitamini açısından zengin olmaları nedeniyle cildinizi derinlemesine nemlendirir. 


%95 oranda sudan oluşan salatalık, cilt bakımlarının vazgeçilmezlerinden biri. İçerdiği askorbik asit ile nemi hapseder ve aynı zamanda toksinlerin atılmasını sağlar. Yüksek antioksidan ve mineral seviyeleriyle cildinizin canlı kalmasını sağlar. Suyunuzun içine katabileceğiniz salatalık dilimleriyle vücudunuzun detoks yapmasını da sağlayabilirsiniz.

Bonus: Evde yapabileceğiniz 5 doğal göz maskesi


İçerdiği omega-3 ve sağlıklı yağlar ile cildinizin nemlenmesini ve elastikiyetini korumasını sağlar. Özellikle kuru ciltlere keten tohumu yağını yüzeysel olarak da uygulayabilirsiniz. 

Bonus: Baharatlar ile incelmek mümkün mü?


C vitamini kollajen üretimini artırarak cildin daha genç görünmesine katkıda bulunurken, cilt yüzeyini yumuşatıp daha canlı görünmesini sağlıyor, kırışık oluşumunu engelliyor. Aynı zamanda koyu gözaltı halkalarını hafifletmeye yardımcı oluyor. A vitamini de cildi gençleştiren, kırışık oluşumunu önleyen ve lekeleri açan özelliğiyle ön plana çıkıyor.

Bonus: Karpuzlu mineral içeceği


Önceki ve Sonraki
Haberler