EN ÇOK
OKUNAN
İYİ HİSSET - BESLENME

Limonlu soğuk yeşil çay tarifi

azın, susuzluğun oluşturabileceği baş dönmesi, baygınlık ve konsantrasyon eksikliği gibi sorunlarla karşılaşmamak için günlük ortalama 2,5-3 litre sıvı tüketmek gerekiyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Ece Öneş 10 dakikada hazırlayabileceğiniz, 80 kalorilik bir tarif paylaştı.

profil
BT Ekip
24.07.2020
Limonlu soğuk yeşil çay tarifi

2 adet limon
2 yemek kaşığı yeşil çay
1 L soğuk su
Buz

Bonus: Hangi çay neye iyi gelir?


2 yemek kaşığı yeşil çayı ayrı bir bardakta kaynar su içerisinde 6 dakika demleyin. Yeşil çayınız demlenirken 1,5 adet limonun suyunu sıkın. 1 litrelik sürahi içerisine demlenmiş yeşil çayınızı aktarın ve bulanıklaşmaması için içerisine 7-8 adet buz küpü atarak şoklayın. Ardından soğuk suyu ve limon suyunu üzerine ekleyin. En son geriye kalan yarım limonu kabuklarıyla beraber dilimleyerek karışımınızın içerisine ekleyin.

Not: Yaklaşık 80 kalori olan bu yeşil çaylı içecek oldukça faydalı ve kilo vermeye yardımcı olmasının yanı sıra yeşil çay, böbrek hastalığı, kalp-damar hastalığı veya uykusuzluk varlığında önerdiğimiz bir çay değildir. Aynı zamanda emziren annelerin de günde maksimum 1 kupa yeşil çay içmesi uygun olacaktır.

Bonus: Çilekli soğuk çay tarifi


Önceki ve Sonraki
Haberler