EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - TRENDLER

Hafta sonu eğlence rehberi (6-7 Şubat)

Yeni yazarımız Mina Karanis, buseterim.com.tr okurları için 'Hafta sonu ne yapmalı?' sorusunun peşine düştü ve dolu dolu 48 saatlik eğlence-etkinlik rehberi hazırladı.

profil
Mina Karanis
05.02.2016
Hafta sonu eğlence rehberi (6-7 Şubat)

Önermesi benden, deneyimleyip yorumlaması sizden...

-Cumartesi

1.    Hafta içi yorgunluğunu atmak için güne güzel bir kahvaltıyla başlamak isteyenler! Rotamızı Kadıköy Moda'ya çeviriyoruz. Munchies Crepe & Pancake St.Joseph Lisesi'nin yanında içeride pancake, sınırsız sos ve çayın servis edildiği küçük şirin sıcak bir mekan. (Kahvaltı tabağı 30TL) Biz Avrupa yakasındayız yok mu yakınlarda bir yer diyorsanız, denize karşı Kale'nin kuş sütü eksik leziz kahvaltısı derim.

2.     Üçüncü dalga kahvecilerimizden Breaking Bad dizisi konseptiyle adını duyuran, değişik sunumlarıyla Walter's Coffee Roastery bir sonraki durağımız. (Latte 10TL)

3.    Denizden ne çıksa yerim diyenlerden misiniz ? Uluslararası Servis ve Lezzet Akademisi'nin verdiği Denizler Altından eğitimine davetlisiniz.  (19.00-23.00 125TL)

4.    Eğitimi boş ver biz sadece denizden çıkanı yiyelim diyenler, sizlere önerim Kalamış'ta bulunan Kalamış Cundalı Ayvalık BaIıkcısı (Kişi başı 100TL)

5.    Yemekten çıktık saat de geç oldu ama daha gün bitmesin mi diyorsunuz? Babylon Bomonti’de Bob Marley’nin doğum günü kutlamaları var. Sattas, Ras Memo, Come Again ve Osman Osman bu özel gecede Bob Marley için çalacak. 

6.    Unutmadan son önerim 21.00'de DOTkanyon'da Kış Dönümü. Mültecilik ve savaşı teması işlenmiş bir tiyatro oyunu.(Tam 60TL, Öğrenci 30TL)

-Pazar

1.    İlk önerim açık büfesinin zenginliğiyle Pazar brunchlarının sevilenlerinden Akaretler'de bulunan iç mimarisi Soho House’un tasarım ekibine ait olan Pizza East. Brunch dediğime bakmayın canlı müzik eşliğinde zengin kahvaltı çeşitleriyle deniz ürünlerinden pizzaya her çeşit seçenek mevcut. (Brunch 11:00-17:00, açık büfe kişi başı 70TL)

2.    Brunch sonrası sergi gezmek isteyenler için rotamızı gene Akaretler'de bulunan art ON'un içinde sergilenen Heavy Burden (Ağır Yük) sergisine çevirebiliriz. Muhabbetiniz koyu ve kahve içmeye başka mekana mı gitmek istiyorsunuz o zaman size önerim her yerde iyi kahve içilmesini kendilerine düstur edinmiş retro dokusuyla kahvelerini kendisi kavuran kendine özgü kahve çeşitleriyleGayrettepe'deki Petra Coffee. (Filtre kahve 8-10TL)

3.    Bugün yeni bir şeyler mi öğrenmek istiyorum diyorsunuz? Biyoenerji terapisti Belgin Dal, alternatif tıp meraklıları ile buluşuyor. Cihangir'de yer alan CreAtolye'de yapılacak olan Belgin Dal İle Şifalı Taşlar atölyesi şifalı taşların nasıl kullanıldıklarıyla ilgili kendinizi geliştirmenizi sağlayacak. (12.00 - 50.50TL)

4.    Bir sonraki durağınız için önerim Teşvikiye ailesine yeni katılan Cortiletto Pizzeria&Bar. Domatesleri bahçeden, unları İtalya’dan gelerek kendilerine has yöntemleriyle hazırlıyorlar pizzalarını; favorim classico calzone (28TL).

5.    2 Oscar ödüllü sanatçı Cate Blanchett'in tekrar en iyi kadın oyuncu ödülüne aday gösterildiği Carol filmi yeni vizyona giren filmler arasında.

6.    The Underwater Paradise Volkswagen Arena’da drama, pandomim, dans, illüzyon, kukla, kum sanatı ve sihri harmanlayarak Bubblelandia’nın yerlilerinin bambaşka dünyasının kapılarını açıyor. (13:00 ve 16:00'da olmak üzere  2 seansı var, bilet fiyatları 85TL’den başlıyor.)

Önceki ve Sonraki
Haberler