EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - TRENDLER

Dünya Yoga Günü'ne özel 4 etkinlik

Kuzey yarımkürede en uzun günü yaşadığımız 21 Haziran, aynı zamanda Dünya Yoga Günü olarak kutlanıyor. İstanbul’un dört bir yanında bugüne özel olarak katılabileceğiniz ücretsiz etkinlikleri bir araya getirdik.

profil
BT Ekip
20.06.2019
Dünya Yoga Günü'ne özel 4 etkinlik

Hindistan Başbakanı Narendra Modî’nin yaptığı talep doğrultusunda Birlemiş Milletler 2014 yılında Türkiye’nin de içinde bulunduğu 177 ülkenin desteğiyle 21 Haziran tarihini Uluslararası Yoga Günü ilan etti. İşte bugüne özel olarak İstanbul’un dört bir yanında katılabileceğiniz ücretsiz etkinlikler...

 

1.    Hilton İstanbul Bosphorus

Hilton İstanbul Bosphorus , yoga severleri YogaŞala uzmanları Pınar Ulukaya’yla Pranayama ve Canan Özgür ile Vinyasa dersi eşliğinde 21 Haziran Dünya Yoga Günü’nü bahçede boğaz manzarası eşliğinde kutlamaya davet ediyor. 18:30 – 19:30 saatleri arasında Şadırvan Teras’ta gerçekleşecek Pranayama nefes teknikleri dersi Yoga Şala uzmanı Pınar Ulukaya eşliğinde ve 19:30-20:30 saatleri arasında gerçekleşecek Vinyasa yoga dersi de YogaŞala yoga uzmanı Canan Özgür tarafından verilecek.


2.    Kadıköy Belediyesi Kalamış Parkı

5. Uluslararası Yoga Günü Anadolu Yakası resmi etkinliği 21 Haziran Cuma günü Kadıköy Belediyesi Kalamış Parkı Gençlik Merkezi’nde gerçekleşecek. İstanbul’daki Hindistan Başkonsolosluğu’nun resmi etkinliği Kadıköy Belediyesi ve İstanbul Yoga Merkezi işbirliğiyle düzenleniyor. Program ön ve ana etkinlik olmak üzere iki aşamalı planlandı. Saat 13.00 – 19.00 arasında gerçekleşecek ön etkinliklerde “Yoga Nedir?”, “Stres Yönetimi” ve “Yogik Yaşam” adlı söyleşilerin yanı sıra bel, baş, boyun ağrısı ve tansiyon için yoga uygulamaları; döngüsel meditasyon; ileri yaş ve çocuklar için yoga uygulamaları yapılacak.

Etkinliğin 19.00 – 23.00 saatleri arasında sürecek ana etkinlik bölümü ise Kadıköy Belediye Başkanı Av. Şerdil Dara Odabaşı’nın ve Hindistan Başkonsolosu Purnojyoti Mukherjee’nin açılış konuşmalarıyla başlayacak. Yoga seanslarının devam edeceği etkinlik Hint Dans Grubu’nun gösterisiyle kapanışını yapacak.

 

3.    Sakıp Sabancı Müzesi 

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nin Cihangir Yoga işbirliğiyle gerçekleştirdiği “Müzede Yoga” etkinliği 12 Haziran Çarşamba günü başladı. SSM’nin geleneksel etkinlikleri arasındaki yerini alan ve düzenlenmeye başladığı günden bu yana yoğun ilgi gören “Müzede Yoga”, bu yıl da eşsiz Boğaz manzarasına karşı yoga severleri ağırlayacak. Cihangir Yoga eğitmenleri eşliğinde her seviyeden katılımcıya açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek etkinlik, 25 Eylül’e kadar her çarşamba 07.00 – 08.15 saatleri arasında düzenlenecek. 

 

4.    Akmerkez Üçgen Teras

Akmerkez Açık Hava Yoga Festivali adı altında düzenlenen etkinlikte tüm gün sürecek yoga, dans, müzik, söyleşi ve atölyelere katılabilirsiniz. 10:30- 00:30 saatleri arasında katılabileceğiniz etkinlikler arasında 20:30’da Senegal&Afrika dans ve müzik performansları ve Okay Temiz konseri de var. 

Önceki ve Sonraki
Haberler