EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - YEME - İÇME

İzmir'in İtalyan adresi

İzmirliler'in İtalyan lezzetleriyle buluşma noktası

İzmir'in İtalyan adresi
İzmir'in İtalyan adresi

İzmirliler arasında alışılagelmiş bir cümledir; ‘akşam Venedik’teyiz.’  İlk kez duyan biri için şaşırtıcı olan bu cümle İzmirliler için günlük hayatın bir parçası. Burası Alsancak Gül Sokak’ta ‘Ristorante Pizzeria Venedik’. 

Ahmet Günter Sezener, yeme içmeye ve İtalya’ya olan merakıyla 1979 yılında İzmir’de Ristorante Pizzeria Venedik’in ilk temellerini attı. Küçüklüklerinden beri restorana gidip gelerek babalarına yol arkadaşı olan ve sonralarında bu işe gönül veren çocukları Osman ve Melodi Sezener yola devam ediyorlar... Tanım geleneksel bir aile restoranı gibi dursa da her iki şef de İtalya ve Amerika’da olmak üzere yurtdışında eğitim görmüş, deneyim kazanmış isimler. Üstelik ‘Venedik Çiftliği’ adını verdikleri bir üretim sistemine sahipler. Kendi organik ürünlerini yetiştiriyor, menülerine taşıyorlar.

Mekan kapıdan içeri adım atar atmaz dekoru, ambiyansı ve müzikleriyle sizi İtalya’ya ışınlıyor. Menüsünde 40’a yakın pizza, onlarca makarna ve İtalyan usulü başlangıçlardan gönül rahatlığı ile seçim yapabilirsiniz. Dilerseniz akşam üzeri bir tatlıya da uğrayabilir, günlük hayatta kısa bir seyahate çıkabilirsiniz.


Önceki ve Sonraki
Haberler