EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - YEME - İÇME

İstanbul’un simgeleri sofralara taşınıyor

İstanbul’un ikonik simgeleri olan Kız Kulesi, Galata Kulesi, Boğaz Köprüsü, Ada Vapuru ve Medusa heykeli; Karaca ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi - Kültür AŞ iş birliği ile hayata geçirilen Karaca X İst Collection ile İstanbul aşıklarının sofralarına konuk oluyor.

İstanbul’un simgeleri sofralara taşınıyor

Karaca ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi - Kültür AŞ iş birliği ile hayata geçirilen Karaca X İst Collection serisi, İstanbul’un simgelerinden olan birçok eseri sofralara taşıyor. Kız Kulesi, Galata Kulesi, Boğaz Köprüsü, Ada Vapuru ve Medusa heykeli şeklindeki ürünler, iç içe geçen yenilikçi tasarımları ile dikkat çekiyor. Parçaları birleşince İstanbul’a dair görsel şölen sunan tasarımlar; açıldığında sofra ürünlerine dönüşüyor.

Koleksiyonda yer alan yemek takımının parçaları kendine özgü tarihi dokusuyla kalplerde iz bırakan Kız Kulesi’ni oluştururken, kahvaltı takımının parçaları birleşince İstanbul’un eşsiz manzarasını taçlandıran Ada Vapuru’na dönüşüyor. Yüzlerce yıllık geçmişiyle zamana meydan okuyan Galata Kulesi ise pasta takımı olarak sofralarda hayat buluyor. Koleksiyonda yer alan Yerebatan Sarnıcı’nın koruyucusu olarak bilinen Medusa ve İstanbul’un en güzel mücevheri Boğaziçi Köprüsü’nden ilhamla tasarlanan Bosphorus kahve fincanları ise İstanbul’dan kopamayanların kahve keyfine eşlik ediyor.

İstanbul’a değer katan bu simgelerin yanı sıra Harem’in muhteşem çini tasarımları, koleksiyonun göz alıcı parçalarına hayat veriyor.

Karaca ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi - Kültür AŞ iş birliği ile hazırlanan bu özel koleksiyon İstanbul kitapçısı şubeleri, Karaca mağazaları, karaca.com ve Karaca uygulamasından satın alınabiliyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler