YAŞAM - YEME - İÇME

Dior’dan Anne-Sophie Pic ile çok özel bir iş birliği

Gastronomi sanatı ile haute couture’ün şiirsel füzyonu, Café Dior by Anne-Sophie Pic’te hayat buluyor. Lüks Fransız markası Dior ile Michelin yıldızlı şef Anne-Sophie Pic iş birliğinden doğan Café Dior by Anne-Sophie Pic’te satışa sunulacak olan gurme harikaları; sembol haline gelmiş toile de Jouy motifinden kaz ayağına, leopar deseninden pusula yıldızına kadar lüks markanın imza kodlarına bürünüyor

profil
BT Ekip
19.12.2023
Dior’dan Anne-Sophie Pic ile çok özel bir iş birliği

Dior, dünyanın en fazla sayıda Michelin yıldızı sahibi olan kadın şefi Anne-Sophie Pic ile, ilk bölümü Japonya'da yazılan ve uzun vadeli iş birliği sunan, yaratıcı bir diyalog başlattı. Her ikisi de Fransız yaşam sanatının kutlamaları olan iki mükemmellik alanı arasındaki bu benzersiz karşılaşmanın, gelecek sezonlar, yıllar ve projeler boyunca gelişmesi planlanıyor. Bu birliktelik için ufukta, 2025'ten itibaren Osaka'da tamamen Anne-Sophie Pic tarafından yönetilecek yeni bir Monsieur Dior restoranının olduğunu söylemek mümkün.

Anne-Sophie Pic, bu türünün tek örneği ittifakın görkemli bir başlangıcı olarak, Christian Dior'un mirasından harika bir şekilde ilham alan bir kek ve pasta seçkisi hazırladı. Seçki; Mösyö Dior tarafından tasarlanan haute couture siluetlerin eskizleriyle büyütülmüş karşı konulmaz ‘seyahat pastası’ ve çikolata barları ile tamamlanıyor. Pic; bunları yapmak için, Mösyö Dior’un ve onun yarattığı ‘Düşler Krallığı’nın tarihine duyduğu hayranlığın rehberliğinde, Maison'un arşivlerini derinlemesine araştırdı. 8 Aralık'tan itibaren yalnızca Osaka'daki ilk Café Dior by Anne-Sophie Pic’te satışa sunulacak olan bu gurme harikaları, sembol haline gelmiş toile de Jouy motifinden kaz ayağına, leopar deseninden pusula yıldızının güzelliğine kadar, ikonik 30 Montaigne'in imza kodlarına bürünüyor. Mösyö Dior'un deyimiyle ‘çok önemli bir süs’ olan couture düğmesi de virtüöz bir yaratımla yeniden ele alınıyor. Gastronomi sanatı ile haute couture’ün bu şiirsel füzyonu, büyüleyici ve çok duyulu bir deneyimle birlikte Dior’un sürekli yenilenen mirasının (yeniden) keşfini sunuyor.

Café Dior by Anne-Sophie Pic; Japonya’daki Kansai Uluslararası Havalimanı Terminal 2'deki yeni Dior butiğinin yanında yer alıyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler