EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - SEYAHAT

Sanal tur ile NASA'yı keşfediyoruz

Küresel salgın Coronavirüs'ün etkisi NASA kaynaklarına da yansıdı. NASA Uzay Merkezi 'NASA at Home' başlığında çeşitli yayınlar ve sanal tur seçenekleri sunuyor. İşte NASA'yı ve Ay'ı keşfetmek için rehberiniz...

profil
BT Ekip
15.04.2020
Sanal tur ile NASA'yı keşfediyoruz

NASA resmi internet sitesi üzerinde 'NASA at Home for Today' başlığı altında uzay çalışmalarını deneyimleyebileceğiniz çeşitli seçenekler sunuyor. NASA TV'den birçok kayıt izleyebilir ve canlı yayınları takip edebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarında gerçekleşecek olan canlı yayın etkinliklerini de yine bu ana sayfadan takip edebilirsiniz. 


Astronotların dünyasını, uzay araçlarını, deney mekanizmalarını ve çok daha fazlasını buradan seçtiğiniz turlar ile deneyimleyebilirsiniz. Turlar hangarda başlıyor ve uzay simülasyon mekanizmalarına kadar uzanıyor. 

Bonus: Sanal tur ile gezebileceğiniz 3 eğlence parkı


NASA, 1970 yılında  Ay yüzeyine ayak basmayı hedefleyen Apollo 13 görevinde çekilen görüntüleri 4 K kalitesinde erişime açtı. Bu özel görüntüler Ay yüzeyini hiç olmadığı kadar net görmenizi sağlıyor videoyu buradan izleyebilir ve ayrıca NASA'nın resmi YouTube kanalında benzer pek çok videoya ve Uzay Merkezi'nden canlı yayınlara ulaşabilirsiniz. 

Mutlaka okuyun: Apollo 13'ün zamanlama sırrı


Önceki ve Sonraki
Haberler