YAŞAM - ANNE - ÇOCUK

17'nci hafta: Ah bu hormonlar

Öncelikle geçen haftaki ilk yazıma gösterdiğiniz ilgi ve güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Bu hafta 16'ncı haftamı geride bırakarak 17'nci haftama girdim. Yine aynı heyecanla sizinle yeni tecrübelerimi paylaşmak istedim.

profil
Buse Terim
18.05.2016
17'nci hafta: Ah bu hormonlar

Mide bulantılarım tamamen kesilmese de artık azalmaya başladı. Aslında bu haftalarda artık kesilmesi gerektiğini söylüyorlar ama bende henüz gerçekleşmedi. 

Bu arada verdiğiniz tüm önerileri okuyor ve deniyorum. Örneğin geçen hafta ikizlere gebe olan birinin tavsiye ettiği bir çay kaşığına bir parça taze zencefil kesip, balla birlikte onu yutma fikri gerçekten bulantılarıma iyi geldi. Yazılarımı okuyan, benimle aynı zamanlarda hamile olan, ya da anne olan, bu günleri geçirmiş herkesten bolca öneri bekliyorum, sizden öğrenecek çok şeyim var :) 

Ah bu hormonlar! 

Çok değişik duygularla uyanıyorum her sabah. Hormonlarım resmen beni ele geçirmiş durumda! Bir sabah inanılmaz bir enerji içindeyim, diğer sabah tam tersi duygular içindeyim. Ağlayacak o kadar saçma sebepler buluyorum ki… Bence hamilelikte açıklanamayacak en ilginç şeylerden biri bu: Hormonların size oynadığı bu muhteşem zihin oyunları! Neyse ki şu aralar ilk aylarıma göre kendimi daha enerjik hissediyorum. Uyku isteklerim biraz daha azaldı. Gün içinde kendimi yorgun hissettiğim zamanlar yine oluyor ama ilk aylarıma göre çok daha iyiyim. 

Hamile masajı 

Geçtiğimiz hafta Snapchat hesabımdan haftada bir hamile masajı yaptırdığımı paylaşmıştım. Evet, haftada bir evde hamile bir arkadaşımın vasıtasıyla tanıştığım hamile masajı yapan bir masöz hanımdan masaj terapisi alıyorum. Aslında amaç hem rahatlamak hem de hamilelik sırasında oluşacak çatlakları önlemeye çalışmak. Çünkü hamilelikte vücut tamamen değişiyormuş. Benim vücut yapım zaten kilo alıp vermeye çok müsait olduğu gibi, çatlaklara ve selülite de çok açık. Bu masajı çatlak yağları ve kremlerini karıştırarak yapıyor. Karnıma ise yavaş hareketlerle sadece yağ sürüyor, masaj yapmıyor. Onun uyguladığı krem ve yağları ben de masaj yaptırmadığım günlerde sabah ve akşam 2 kez olmak üzere uygulamaya çalışıyorum. Bu tabii ki vücutta oluşacak değişiklikleri tamamen yok edecek bir yöntem değil belki ama en azından iyi geldiğine ve geleceğine inandığım doğal ve aynı zamanda da rahatlatan bir yöntem.

Yazımın içindeki fotoğrafta kullandığım ürünlerin fotoğraflarını görebilirsiniz. Merak edenler için masaj sırasında kullandığım ürünler arasında Clarins Huile Tonic, Palmer's Cocoa Butter Massage Creme for Strech Marks, Burt's Bees Çatlak ve Vücut  Bakım Yağı, Lierac Phytolastil Gel var.

Cinsiyet meselesi 

Hamile olduğunuzu öğrenenlerin ilk cümlesi tebrik, ikinci cümlesi de tabii ki cinsiyet sorusu oluyor.  Benim gönlümden geçen kız eşimin ise erkek. Ama tabii ki her şeyden önce sağlıklı olması en büyük temennimiz. Bu cinsiyet tahminleri yapılırken sürekli "sana bir erkek güzelliği gelmiş, bence kesin erkek" cümlesi duyuyorum. Kız olursa çirkinleşiyor muyuz yani? O ne demek öyle! :) Bence bir bebek anneyi her türlü güzelleştiriyor ve ona çok güzel bir enerji veriyor. Cinsiyeti aslında geçen hafta öğrendik ama onu önümüzdeki hafta ki yazıma saklıyorum.

Sizin tahminleriniz neler?

Önceki ve Sonraki
Haberler