MODA - DÜĞÜN

Metaverse dünyasının ilk NFT gelinlikleri Pronovias’tan

Metaverse dünyası için koleksiyon ve özel parçalar hazırlayan markalara, ünlü gelinlik markası Pronovias da katıldı. Pronovias, 2023 için hazırladığı Versailles koleksiyonundan üç modelin NFT’si ile ‘Metaverse dünyasında ben de varım’ dedi

Metaverse dünyasının ilk NFT gelinlikleri Pronovias’tan

İspanyol lüks gelinlik markası Pronovias, yakında piyasaya sürceği 2023 Versailles koleksiyonundan üç modelin NFT’si ile metaverse dünyasına adım attı. Dijital gelinlikler, 20-24 Nisan tarihleri ​​arasında düzenlenen Barselona Gelin Moda Haftası kapsamında gerçekleşecek Pronovias defilesinde yer alacak koleksiyonun ön gösterimi niteliğini taşıyor.

Markanın sanat yönetmeni Alessandra Rinaudo, Versay'ın büyüsünden ilham alan 2023 koleksiyonundan üç gelinliği soyut ve sınırlı üretim sanat eserlerine dönüştürmek için seçti. Bu girişimle marka, sanatla gelinlik modasını, yeni ve büyüyen bir evren olan metaverse’de birleştirmek istiyor. Rinaudo tarafından seçilen gelinlikler; desenleri, dokuları, işlemeleri ve hatta ışığı doğru yansıtmak için dijital olarak yeniden üretildi.

Pronovias, yaptığı basın açıklamasında, ilk NFT gelinlikler olarak seçilen üç modelin, Versay sarayının ve Fransız lüks stilinin beş trendini takip ediyor: Asil yakalar, bitmeyen kuyruklar, altın tonlar ve zambakları hatırlatan cüretkar dantellerle boncuk ve süslemeler.

Üç NFT gelinlik, OpenSea platformuna yüklenecek ve Pronovias web sitesinde görüntülenebilecek. Pronovias, “Bu NFT'lerin gelinlere nasıl sunulacağı, önümüzdeki Eylül ayında Versailles 2023 koleksiyonu mağazalara ulaştığında ortaya çıkacak” diyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler
psikolog çift terapisi