MODA - DÜĞÜN

Ünlü tasarımcı Nihan Peker, 2024 gelinlik modasını anlattı

Nihan Peker, Gizia Gate için özel bir Bridal Koleksiyonu hazırladı. Koleksiyonunda zarif ve yalın tasarıma sahip gelinlikler ve kutlama elbiseleriyle gelinlerin hayalindeki şıklığı gerçeğe dönüştürmeyi amaçlayan Peker; 2024 gelinlik modasını, gelin adaylarının gelinlik seçerken nelere dikkat etmeleri gerektiğini anlattı

profil
BT Ekip
05.07.2024
Ünlü tasarımcı Nihan Peker, 2024 gelinlik modasını anlattı

Gizia Gate ile uzun yıllara dayanan iş birliğimiz var. Uzun zamandır da üzerine konuştuğumuz ve birlikte gerçekleştirmek istediğimiz bu etkinliği yaz sezonuna girdiğimiz bu dönemde hazırlamak istedik. Koleksiyonda hem iddialı gelinlikler hem de sade ve zarif davet elbiseleri bulunuyor. Gelinlerin en özel günlerinde ve öncesinde ihtiyaç duyabilecekleri tasarımlara yer verdik. Her bir parça, gelinlerin kendilerini özel hissetmeleri için özenle tasarlandı ve el işçiliğiyle detaylandırıldı.


Koleksiyonun genelinde zarafet, özgünlük ve el işçiliğinin ince detaylarına odaklandık. Büyük çiçek işlemeleri, nakış detayları ve şifon dokunuşlar koleksiyonun romantik ruhunu yansıtıyor. Her parça, gelinlerin hem rahat hem de göz alıcı hissetmelerini sağlamak için özel kumaşlarla tasarlandı. Fiyonklar ve inciler de tasarımları tamamlayan küçük ama etkili detaylar olarak öne çıkıyor. 


2024/2025 gelinlik modasında da dünya trendlerinde olduğu gibi kişiselleştirme ön plana çıkıyor. 2024 yazı için öne çıkan detaylardan biri ise büyük nakışlı çiçek motifleri. Farklı duvaklar, alternatif aksesuarlar, üç boyutlu danteller ve pelerin gibi detaylar ise klasikleşenler arasında. 


Trendleri tabii ki takip etmek önemli ama o trendi nasıl sunduğunuz, bir tasarımcı olarak ne kadar kendinize göre yorumladığınız da büyük önem taşıyor. Bizim koleksiyonumuzda da büyük çiçek motiflerini ve kişiselleştirilebilir detayları görüyoruz. Aynı zamanda minimal ve zarif modellerle modern bir dokunuş sunuyoruz. Her parçanın eşsiz olması için özenle çalıştık, bu da aslında koleksiyonumuzu trendlerin ötesine taşıyor.


Gelinler için sadece düğün günleri değil, öncesi ve sonrasındaki tüm anlar da çok özel. Bekarlığa veda, kına, nişan gibi kutlamalar için de zarif ve özel tasarımlar sunmak istedik. Bu sayede gelinler, tüm süreç boyunca tarzlarını yansıtacak elbiselerle kendilerini özel hissedecekler. Ayrıca bu elbiseler sadece gelinler için değil özel günlerde beyaz giymek, zamansız ve özenli bir stile sahip olmak isteyen herkes için tasarlandı.


Gelinlik, düğün mekanı ve mevsim göz önünde bulundurularak seçilmelidir. Yaz düğünleri için hafif, kış düğünleri için ise daha ağır kumaşlar tercih edilebilir. Kendi tarzınızı yansıtan ve vücut tipinize uygun bir gelinlik seçmek de büyük önem taşıyor. Deneme sürecinde oturup kalkmayı ve dans etmeyi unutmasınlar. Konforlu bir gelinlik, kendilerini gün boyunca rahat hissetmelerini sağlar. 


Öncelikle renk seçimi tabii ki gelinin ten rengine ve düğünün konseptine/mekanına uygun olarak yapılmalı. Bu sezon beyazın farklı tonları, krem ve bej gibi doğal renkler öne çıkıyor. Ayrıca pastel tonlar ve pudra pembesi gibi renkler de özellikle yaz gelinleri tarafından tercih ediliyor. 


Gizia Gate ile iş birliğimiz uzun yıllardır devam ediyor ve önümüzdeki dönemlerde de bu iş birliğini sürdürmeyi planlıyoruz. Her sezon yeni ve özel koleksiyonlarla en iyisini sunmayı hedefliyoruz.


Önceki ve Sonraki
Haberler