MODA - DÜĞÜN

Zuhair Murad 2025 koleksiyonu tarihi zenginliği modern gelinlik modasıyla buluşturuyor

Dünyaca ünlü gelinlik markası Zuhair Murad, ‘Gelin Baharı’ adını verdiği 2025 koleksiyonunda tarihi zenginliği modern gelinlik modasıyla birleştirerek antik Fenike kültürüne saygı duruşunda bulunuyor

profil
BT Ekip
03.05.2024
Zuhair Murad 2025 koleksiyonu tarihi zenginliği modern gelinlik modasıyla buluşturuyor

Zuhair Murad'ın, Akdeniz’in dingin fonunda tanıtılan Gelin Baharı 2025 koleksiyonu, zamansız bir aura yayarak, özel günlerinde geçmişle bugünün bir karışımını arayan gelinleri büyülemeyi vaat ediyor.

Dantelli gelinlik duvakları, koleksiyondaki gelinliklerin ruhani kalitesine katkıda bulunuyor. Altın süslemeler zarif bir şekilde parlayarak Akdeniz güneşinin sıcaklığını yansıtırken, gelinlikleri süsleyen karmaşık danteller ve bitkisel baskılar üzerine baharın kokusu sinmiş gibi gösteriyor.

Koleksiyon, vücudu saran siluetlerden büyük hacimli modellere kadar her gelinin hayalini yansıtıyor. Bol saten fiyonklar, kare yakalar ve yapılandırılmış büstiyerler gibi tasarım detayları, klasik zarafet dokunuşu katıyor. Yüksek yakalar ise daha mütevazı gelinler için sofistike bir zarafet havası sunuyor.

Gelinlikler, efsanevi masalların ipuçlarıyla iç içe geçmiş zeytin dalları ve asma motifleriyle kristaller ve ışıltılı işlemelerle daha da vurgulanıyor. Bu detaylar, gelinleri efsanevi aşk hikayesinde geçmişin bir tanrıçası haline getiriyor. Koleksiyonu, saf beyaz ve fildişi renk paleti tamamlıyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler