EN ÇOK
OKUNAN
MODA - DÜĞÜN

Düğün fotoğraflarına özel makyaj tüyoları

O mutlu gününüzden geri kalan her daim yanınızda taşıyacağınız fotoğraflardır. Bir ömür boyu saklayacağınız düğün fotoğraflarında kimse kötü görünmek istemez. Gelin makyajınızı açık ve kapalı alanlarda olan fotoğraf çekimlerine göre uygulamanın yöntemleri bu yazıda.

profil
BT Ekip
07.06.2016
Düğün fotoğraflarına özel makyaj tüyoları
Düğün fotoğraflarına özel makyaj tüyoları

Açık alan için fotoğraf ipuçları

Açık alan fotoğraf çekimlerinde en güzel ışığı yakalamak istiyorsanız, çekim saatini öğleden sonra, güneş batmaya başlarken ayarlamaya çalışın. Fotoğrafçıların büyülü saat dedikleri akşamüstünde, herkes en güzel görüneceği ışığı yakalamış olur. Fotoğraflarınızı gün ortası çektiriyorsanız, güneş ışıkları tam dik geldiği için yüzünüzde istenmeyen gölgeler oluşturabilir. Eğer gündüz açık hava düğünü yapmayı planlıyorsanız, daha az makyaj tercih etmeniz gerekebilir. Bunun için tavsiyelerimize göz atın:

  • Cildiniz için; Saten-mat bir fondötenle cildinizi kapatın. Sorunlu bölgeler için uygun bir kapatıcı kullanın. Cilde ışıltı veren, pürüzsüzleştiren ve makyajı sabitleyen bir toz pudra ve toz allık yeterli olacaktır.
  • Kirpikleriniz için; Kirpiklerinizi belirginleştirmek için en az 2-3 kat uzatıcı etkili maskara uygulayın. İpek kirpik uygulamaları kurtarıcıdır.
  • Dudaklar için; Dudaklarınız istediğiniz herhangi bir renk olabilir, ama mat ve koyu renk rujlar sade bir makyajda çok sert gözükebilir. Bunun yerine, sade bir kalıcı rujla krem renklerindeki dudak parlatıcısını eşleyerek güzel bir yakın çekim fotoğrafı yakalayabilirsiniz. Ama dudak parlatıcısını çok abartmamaya dikkat edin. Çünkü dudaklarınız yapay ve fazlasıyla ıslak durabilir.

Kapalı alan fotoğraf ipuçları

Kapalı alanda flaşla çekilen fotoğraflar, yüzünüzün pembe ve kırmızı tonlarını ortaya çıkarabilir. Doğal tonlarla sarı tonları arası bir fondöten, kapalı alan davetlerinin olmazsa olmazı.

Titanyum dioksit ve çinko oksit konsantrasyonu yüksek olan fondötenlerden ve pudralardan kaçının. Bu içerikler, yüzünüzü boynunuzdan daha beyaz göstererek, opak ve yansıtıcı bir etki yaratır. Bu elementleri “içindekiler” kısmında görebilirsiniz. “Mineral makyaj” yazan ürünlere dikkat edin, çünkü ürünlerde genellikle titanyum dioksit oranı fazla olabiliyor.

Cildinize ışıltı katmak için çok fazla parlak ürünler kullanmayın. Çünkü fotoğraf çekimi sırasında bu ürünler, ışıltılı gözükmek yerine, cildinizi olduğundan daha yağlı gösterebilir. Cildinize ışıltılı bir dokunuşu katmak için, pırıltılı bir pudra tercih edebilirsiniz.

Gözaltı morlukları, lekeler ve kırmızı noktalar için kapatıcı kullanmayı unutmayın. Kapatıcıyı, fondötenden sonra sürmeniz daha iyi olacaktır, aksi taktirde gerekenden fazla kapatıcı sürme riskiniz var. Ek olarak, aydınlatıcılar da harika gözükebilir. Aydınlatıcılar, kapatıcıdan sonra veya tek başına kullanılabilir.

Bu ipuçları sayesinde fotoğraflarda harika gözükmeyi garantileyebilirsiniz.

Önceki ve Sonraki
Haberler