EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

Yaz sonrası cilt bakımı için 10 serum

Yaz aylarında güneşin, denizin, havuzun etkisiyle kuruyan ve lekelenen ciltler için yoğun bakım zamanı! Sonbahara yenilenmiş ve aydınlık bir cilt ile giriş yapmanız için Çağla Meknuze Kırant, en iyi bakım serumlarını bir araya getirdi.

profil
BT Ekip
31.08.2021
Yaz sonrası cilt bakımı için 10 serum

Codage Paris SERUM N°08, uyku sırasında cildi bir gecede yoğun bir şekilde yenilemek için yüksek performanslı aktif bileşenlere sahip sekiz olağanüstü yağdan oluşan değerli bir karışım. Bu formül, hücre yenilenmesini, kolajen, elastin ve hyaluronik asit üretimini yoğun bir şekilde uyarmak için uykunun yenileyici gücünü kullanıyor. Geceden geceye gözenekler, kırışıklıklar ve ince çizgiler onarılıyor. Cilt tonu eşitleniyor, cilde parlaklığı ve genç görünümü geri kazandırılıyor. Yeni veya yerleşik yaşlanma belirtileri yaşayanlar, pigmentasyon bozuklukları (koyu lekeler) olanların özellikle fayda sağlayabileceği bir serum.


Yüksek miktarda küçük molekülü Hiyalüronik asit içeren bir serum. Bu özel molekülün nemi hapsedici özelliği cilt kuruluğunu gidererek cildi çok daha pürüzsüz, esnek ve dolgun kılıyor. Cildin daha pürüzsüz ve dolgun görünmesine yardımcı olurken sağlıklı bir görünüm kazandırıyor.


Bu süper güçlü %15 C vitamini günlük serum, erken yaşlanmanın işaretlerini iyileştirirken, cildin görünümünü sıkılaştırmak ve parlatmak için çalışan güçlü antioksidan bir kompleks, esansiyel besleyiciler ve meyve enzimleri ile dolu... Daha parlak, daha sıkı ve daha pürüzsüz görünen bir cilt ortaya çıkarmak için kullanabileceğiniz bu güçlü antioksidan C vitamini serumu, %15 askorbik asit, %0,5 ferulik asit ve %1 E vitamini kompleksi içeriyor. Kabak fermenti özü ve sodyum hiyalüronat çapraz polimeri ile güçlü biçimde formüle edilen C-Firma™, cildi nemlendirip, yumuşatırken, yüzeysel ölü cilt hücrelerini enzimatik biçimde çözmeye yardımcı oluyor. Sonuç, fark edilebilir biçimde azalan yaşlanma işaretlerinin ve güneş hasarı görünümünün yerini alan inanılmaz ışıltı ve parlaklık...


Yazın hassaslaşan cildinizi, nemlendirmek ve beslemek üzere tasarlanmış bu hafif nemlendirici serum ile yatıştırabilirsiniz. C vitamini desteği için Kakadu Eriği ile infüze edilmiş Aloe Vera nemlendirici bir baz sağlar. Papaya ve Yeşil Çayın saf özleri de cildi yatıştırmak ve güçlendirmek için vitamin ve antioksidanlarca besler. Organik Kakadu Eriği dünyanın en zengin C Vitamini kaynaklarından biridir. C vitaminini Avustralya’nın kuzey bölgelerindeki ormanlarda bulunan okaliptüslerde yetişen Kakadu eriğinden alan serum, serbest radikalleri nötralize ettiği bilinen antioksidanlar yönünden zengindir. Antioksidanlar yönünden zengin olan bir diğer ürün bileşeni ise yeşil çaydır. Yeşil çay, yüzyıllardır cilt tedavilerinde kullanılan bir ürünken, aloe vera da tarihin derinliklerinden gelerek cildinizin iyileşmesine ve enflamasyonun azaltılmasına yardımcı oluyor. 


2021 yılında kült Leke Karşıtı Serum Caudalie Vinoperfect , «temiz» güzellik alanında devrim yaratan yeni bir biyomimetik emülgatör sayesinde yenilendi. Biyolojiden alınan ilhamla geliştirilen bu yeni emülgatör cilt katmanlarını taklit ederek çalışıyor. Bu taklit, Viniferine’in cilde nüfuz etmesine yardımcı oluyor ve 3,9 kat daha yüksek etkinlikle aktif bileşenin lekeler üzerinde optimum etki göstermesini sağlıyor. Güneş lekeleri veya güneşe bağlı lentigo tedavisinde, enflamasyondan sonra (akne, yara), hormonal değişimlerden sonra (hamilelik, tedaviler, ilaçlar) ve yaşlanma lekelerine karşı etkili.


Vichy Laboratuvarları, %89 oranında Vichy Mineralli Termal Suyunun gücünü doğal kaynaklı Hyalüronik Asit ile birleştirerek Mineral 89 Günlük Nem Bakımı’nın formülünü oluşturdu. Yazın hassaslaşan cildinizi nemlendiren, güçlendiren canlı ve dolgun bir görünüm kazandıran bu serum günden güne sağlıklı bir ışıltı kazandırıyor.


Cildin nemli ve ışıltılı olmasını sağlayan, aydınlatıcı özelliklere sahip %100 doğal bir cilt bakım serumu. Ciltteki ton eşitsizliğini düzenlemeye yardımcı olan Aydınlatıcı Leke Karşıtı Konsantre, içerdiği antioksidan bakımından zengin bitkisel yağların karışımı sayesinde cildi besliyor ve nemlendiriyor. Zeytinden elde edilen Skualan, soğuk sıkım Kuşburnu, Argan, Erik, Jojoba, Ayrıştırılmış Hindistan Cevizi ve Shea yağları yaşlanmanın etkileriyle savaşmak için birleşirken, yüksek teknolojili Hatmi kökü, Pirinç Kepeği ve Meyan Kökü aktifleri, cildin parlaklığını arttırmak için Hibiskus Özü ile birlikte çalışıyor ve cilt aydınlanmasını sağlıyor. Sebumun dengelenmesine yardımcı olmak için formüle eklenen Manuka, Manolya ve Karabiber aktifleri ise bu serumu yağlı ciltler de dahil olmak üzere tüm cilt tipleri için ideal hale getiriyor. Cildi serbest radikallerin sebep olabileceği hasarlara karşı korurken sağlıklı bir ışıltı sağlayan Skualan, hızlı emilen yapısı ile Vanilya ve E vitamini ile zenginleştirilmiştir. Neroli, Vetiver, Sandal Ağacı, Gül ve ıtır Esansiyel Yağlarının aromatik karışımı ile yaş çizgilerine karşı bakım yaparken aydınlatıcı bakımı hedefliyor.Cilt bariyerini güçlendirerek nemi hapsetmesini sağlıyor. Ve cilde daha esnek bir yapı sağlarken ipeksi bir dokunuş sunuyor.


Bu yaz güneşten yorulan yüzünüzü buzun altından gelen eşsiz bir formülle canlandırmaya hazır mısınız? Karla kaplı Alpler ve Kutuplar gibi soğuk iklimlerde yıl boyunca yetişen, sert koşullara dayanıklı kar yosununu, özel bir formül sayesinde cildinizle buluşturan Atelier Rebul Snow Algae Gençleştirici Koleksiyonu mutlaka inceleyin! Cildin gençliğini koruyan hafif yapıdaki Snow Algae, içerisindeki aktifler sayesinde cildin koruyucu bariyerini güçlendirerek elastikiyetini ve sıkılığını arttırmaya destek oluyor. Bu özel formül, içeriğindeki özel kar yosunu tozu ile cildin koruyucu tabakasını güçlendirirken, cilt altındaki kolajen üretimini aktifleştirmeye de destek oluyor. Formül aynı zamanda, yaşlanma belirtilerinin görünümünü azaltırken daha aydınlık ve canlı bir cilde kavuşmanıza yardım ediyor.


Soğuk sıkım Avokado Yağı, kuşburnu yağı, üzüm çekirdeği yağı, sedir uçucu yağı ve  E vitamini içeren bu doğal serumu yüzünüze masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Cildinize, ihtiyacı olan vitamin, mineral ve faydalı asitleri en doğal yol ile verecek bakımı sağlıyor ve daha canlı görünmesine yardımcı oluyor. İstanbul Kuzguncuk merkezli olan Homemade Aromaterapi'nin Nişantaşı ile Kanyon'da ve İzmir Alsancak'ta da şubesi var. 


Abtira, kendi hazırladığı ürünlerde sadece yüksek kalite yağlar, uçucu yağlar, sular, özler, vitaminler ve mineraller kullanıyor. Ürünlerde paraben, EDTA, silikon, petrol türevleri, sentetik boya veya koku bulunmuyor. Coral Sea Derinlemesine Onarıcı Retinol Serumu iki tip yağdan formüle edilmiş anti-aging etkili bir ürün. Birincisi, Jojoba ve Squalane; bu yağlar cildinizde doğal salgılanan sebuma benzer. Hafif nemlendirici ve rahatlatıcı etki yapar. İkincisi ise, antioksidanlar bakımından zengin, güçlü onarıcı ve yaşlanma karşıtı yağlardır. Bu yağlar; güçlü, besleyici, yenileyici ve rahatlatıcı gamma-linoleik asit (GLA) içeren Çuha; yaşlanma karşıtı mucize, omega 3,6,9, vitamin A,C,E ve karetonoidler içeren Kuşburnu yağlarıdır. Bu serumun özellikle en değerli yağı, vitamin A,B,C,E,K ve P, yağ asitleri – omega 3,6,7,9 ve karetonoidler içeren Deniz İğdesi yağları... Deniz iğdesi diğer soğuk pres yağlara göre çok daha fazla yaşlanma karşıtı ve onarıcı etkilere sahip.

Bonus: Antioksidan etkili en iyi 10 krem ve serum


Önceki ve Sonraki
Haberler