EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

Cildinizi yaza hazırlayacak estetik uygulamalar

Bir önceki yazımda sizlerin yaza daha ışıltılı girmenizi sağlayacak önerilerimi sıralamıştım. Bu yazımda yine sizleri yaza hazırlayacak tavsiyelerimin ikinci bölümüne ulaşabilirsiniz.

profil
Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu
21.05.2018
Cildinizi yaza hazırlayacak estetik uygulamalar

Açılımı Platalet Rich Plazma, yani trombosit yönünden zengin plazma da diyebiliriz. Damar yoluyla aldığımız kanı, özel bir işlemden geçirerek ayrıştırıyoruz ve cilt altına veriyoruz. Bu hiçbir krem ve serumun yapamayacağı kadar etkili, mükemmel bir cilt desteğidir. Eğer akne izlerinizi, cilt yorgunluğunuzu, geniş gözeneklerinizi yaza taşımak istemezseniz, PRP ile onları başarılı bir şekilde tedavi edebiliriz. Yazın cildinizi makyajın altına hapsederek kusurları gizlemeyin, onları tedavi ederek yok edin. Duru bir cilt ile yazı ferah ve hafif karşılayın.

Kadınların moda konusundaki tempolarını takip etmekte zorlansam da, koyu renk rujların kış mevsiminde kaldığını biliyorum. Yazımın başında da belirttiğim gibi; yazın hedef daha az makyaj. Dolgun ve hacimli dudaklara sadece bir parlatıcı ya da koruyucu bir krem bile yeterli olur. Dolgun dudaklara kavuşmak için ihtiyacınız olan ise sadece bir öğle arası kadar zaman. Etkisi anında görülür, kalıcılığı ise ortalama 1 yıldır.

 

Aşırı terleme, çok zor durumda bırakan korkunç bir problemdir. Kişiyi utandırır, sosyal hayatını zorlar hatta psikolojisini bile etkileyebilir. Oysa çözümü çok basit. Gerekli hijyenik koşullar sağlandığı halde sonuç alınamıyorsa, botoks ile aşırı terleme tedavisi yapılabilir. Burada kullandığımız etken madde, yüz için yaptığımız “estetik botokstan yaklaşık 2-3 kat fazladır. Koltukaltına, ellere ve ayaklara yapılabilir. Yukarıda bahar döneminde sizi yaza daha ışıltılı girmenizi sağlayacak önerilerimi sıraladım. Hangisini tercih ederseniz edin, size en çok yakışan şeyin kocaman bir gülümseme olduğunu unutmayın.

 
Önceki ve Sonraki
Haberler