EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Norveç'i evinize getiren 5 dizi

Norveç'in büyüleyici doğası ve benzersiz atmosferini yansıtan Netflix dizilerini bir araya getirdik...

profil
BT Ekip
09.04.2021
Norveç'i evinize getiren 5 dizi

Edda, Norveç'te şiddetli yağmurlar yaşanan bir kasaba ... Zor iklim koşulları nedeniyle sıkıntıların ortaya çıktığı kasaba doğal özelliklerinin yanı sıra karanlık sırlarıyla da izleyiciyi çekiyor. İkinci sezonu merakla beklenen dizide olaylar, ailesinin yanına dönen Magne adlı bir gencin garip özelliklerini keşfetmesiyle gelişiyor.

IMDb puanı: 7.5

Nerede izleyebilirsiniz? Netflix


3 sezon süren komedi türündeki dizi, MS 790 yılında geçiyor. Norheimli Vikingler, yağma, talan ve köleleştirme gibi sorunları şiddet yoluyla çözmeye odaklanmıştır ve sıradışı yöntemleri vardır.

IMDb puanı: 7.8  

Nerede izleyebilirsiniz? Netflix


30 yaşında bekar bir hemşire olan Johanne, ailesinin imalı yorumları karşısında Noel için acilen bir erkek arkadaş bulmak durumunda kalır. Romantik komedi türündeki dizi 2 sezon sürdü. 

IMDb puanı: 7.7

Nerede izleyebilirsiniz? Netflix


Bir polis detektifi, ailesini korumak için bir cinayet vakasını örtbas eder. Ama ortağı durumdan şüphelenince görev esnasında tehlikeli bir oyunun içine düşer. Gerilim türündeki dizi bir sezon sürdü.

IMDb puanı: 6.8

Nerede izleyebilirsiniz? Netflix


Korku türündeki bu şaşırtıcı dizide, tekinsiz bir otobüsün talihsiz yolcuları bilinmezliğe doğru yol alıyor. 2020 yapımı olan dizi şu ana kadar bir sezon yayınlandı.

IMDb puanı: 6.3

Nerede izleyebilirsiniz? Netflix

Bonus: İtalya'yı evinize getiren 5 film


Önceki ve Sonraki
Haberler