EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

İtalya'yı evinize getiren 5 film

Her karesi ile İtalya sokaklarını ve İtalyan yaşam tarzınızı evinize getirecek film önerileri ile sizi İtalya'ya çağırıyoruz. İşte şehir şehir İtalya turu...

profil
BT Ekip
25.04.2020
İtalya'yı evinize getiren 5 film

Yönetmen: Florian Henckel von Donnersmarck
Oyuncular: Angelina Jolie, Johnny Depp, Timothy Dalton

Johhny Depp ve Angelina Jolie hayranlarının favori filmlerinden Turist, her karesinde Venedik'te hissetmenizi sağlayan bir yapım. Aşk acısından kurtulmak için İtalya'ya giden Frank, yolculuk sırasında Elise ile tanışır. Fakat zamanla bunun bir tesadüf olmadığını ve çok tehlikeli işlere çekildiğini fark eder. 


Yönetmen: Woody Allen
Oyuncular: Woody Allen, Alec Baldwin, Penelope Cruz, Roberto Benigni

Adeta Roma'ya adanmış bir film olan, 'Roma'ya Sevgilerle' karizmatik Alec Baldwin ve büyüleyici Penelope Cruz sayesinde hafızanıza kazınacak. Woody Allen alaycı ve detaycı bakış açısı ile bu filmde de hayatımıza renk katıyor. Amerikalı ünlü mimar John, gençliğinin kenti Roma’ya tatile gelmiştir. Burada genç bir adam olan Jack ile karşılaşır. Jack'in yaşadığı aşk çelişkilerinde kendi gençliğini görmeye başlar. 


Yönetmen: Audrey Wells
Oyuncular: Diane Lane, Sandra Oh, Lindsay Duncan

35 yaşında San Franciscolu bir yazar olan Frances Mayes, boşanma bunalımını atmak üzere İtalya'ya gelir ve Toscana'da bir villa alır. Bu villayı restore ederken İtalyan yaşam tarzı sayesinde yeniden iyi hissetmeye başlar. Ve burada yeniden aşık olur. 

Bonus: İyi Hissettiren 5 Film


Yönetmen: Ferzan Ozpetek
Oyuncular: Giovanna Mezzogiorno, Raoul Bova, Massimo Girotti

Ferzan Özpetek'in pek çok sinema yazarı tarafından en iyi filmi olarak anılan 'Karşı Pencere' karşı karşıya bulunan iki bina arasında filizlenen bir yasak aşk hikayesi... Aynı zamanda Alzheimer hastası olan yaşlı bir adam ekseninde Roma sokaklarında çıkılan tarihi yolculuk da oldukça çarpıcı. 


Yönetmen: Ron Howard
Oyuncular: Tom Hanks, Ewan McGregor, Stellan Skarsgård

Aksiyonu ve mistik ögeleri tam kararında harmanlayan bir film olan 'Melekler ve Şeytanlar' Vatikan sırlarını çözmeye çağıran bir yapım. Teoloji uzmanı Robert Langdon,  Illuminati cemiyetinin faaliyete geçtiğini öğrenir. Katolik Kilisesi tehdit altındadır. Bu tehlikenin önüne geçmek için Roma'ya giden Langdon, İtalyan bilim insanı Vittoria Vetra ile 400 yıllık antik sembollerin peşine düşer.

Bonus: En İyi 10 Tom Hanks Filmi


Önceki ve Sonraki
Haberler