EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Haftanın online konserleri

Sahne sanatları online platformlara taşınmaya devam ediyor. Haftanın öne çıkan dj performanslarını ve konserlerini bir araya getirdik.

profil
BT Ekip
28.03.2020
Haftanın online konserleri

ZORLU PSM INSTAGRAM KANALI (@zorlu_psm) // 22.30

Dünyanın en seçkin sahnelerinde biletleri tükenen konserlere imza atan Mark Eliyahu, “Let It Go” turnesinde kamança ve tar gibi eski enstrümanları modern ve fütüristik ögelerle birleştiriyor. Doğu ve Batı'yı sentezleyen müziğiyle dinleyiciyi anlamlı bir ses yolculuğuna çıkaran Mark Eliyahu, müziği bir yaşam tarzı olarak benimsedi ve usta müzisyenlerle birlikte, 150 yıllık kamançasının benzersiz sesini uzaklara taşıdı. 


ZORLU PSM INSTAGRAM KANALI (@zorlu_psm)// 23.30

Farklı tarzlara sahip birçok farklı proje ile müzikseverlerin karşısına çıkan müzik prodüktörü ve ses mühendisi Erdem Tunalı’yı “Post” ve “Monality” gruplarından da tanıyor olabilirsiniz. Sónar Istanbul’un 4. yılında ise organik ve dijital sesleri sentezlediği; dans ritimlerini ve hipnotik yürüyüşleri bir araya getirerek ürettiği Erdem Tunalı Live/AV projesi ile sosyal medyada olacak.


ZORLU PSM INSTAGRAM KANALI (@zorlu_psm)// 20.00

Çağdaş besteci, piyanist, prodüktör ve yetenekli müzisyen Alexis Ffrench, günlük hayatımıza renk katacak melodiler üretiyor. Tüm dünyada verdiği unutulmaz performanslarla modern klasik müzik dünyasında ses getiren yıldız; Mart 2020’de çarpıcı albümü “Dreamland”i yayınladı. 

Bonus: 5 online tiyatro önerisi


ZORLU PSM INSTAGRAM KANALI (@zorlu_psm)// 20.00

Folk’tan elektroniğe her türe müziğinde yer veren Fransız prodüktör ve multi-enstrümantalist Léonard nam-ı diğer Camel Power Club; melodileri ve şarkı sözleriyle herkesin kendini bulacağı bir dünya yaratıyor. 2014 yılından beri yayınladığı üç EP’siyle kısa sürede Fransız müzik dünyasını sarsmayı başardı. 2019’da yayınlanan Sputnik II,çok ses getirdi.


ZORLU PSM INSTAGRAM KANALI (@zorlu_psm)// 22.00

Yaratıcılığını ve hayal gücünü geliştirdiğine inandığı deep-house, indie dance ve nu disco gibi türlerden ilham alan Mahmut Orhan, 2012 yılında yayınladığı “Ceiron”, "Little Buddha 5", “Fringe” ve "Siddharta Dubai” şarkılarını yayınlayan ve kısa sürede oldukça ses getiren başarılı DJ, 80’li-90’lı yıllara yaptığı yeni düzenlemelerle de gündeme geldi. Kuruculuğunu kendisinin üstlendiği ve 2008 yılında hayata geçirdiği ilk plak şirketini Dark Pleasure Records ile sayısız parçalar yayınlayan Sezer Uysal, 2011 yılında dünyaca ünlü plak şirketi Ministry of Sound isimli firmanın bünyesine girdi. 


Sanatçılarla müzikseverler arasındaki mesafeyi ortadan kaldıran Red Bull Sunar: Evde Çal (#EvdeÇal) canlı konserler serisinin 1 Nisan Çarşamba akşamki konuğu Gökhan Türkmen olacak ve en sevilen şarkılarını seslendirecek. Yayın Red Bull’un resmi instagram hesabı üzerinde gerçekleşecek. 


Red Bull Sunar: Evde Çal (#EvdeÇal) canlı konserler serisinin 3 Nisan Cuma akşamki konuğu rock müziğin yükselen ismi The Ringo Jets olacak. Yayın Red Bull’un resmi instagram hesabı üzerinde gerçekleşecek. Red Bull Sunar: Evde Çal serisine ilişkin detaylar, ayrıca müzisyenlerin Red Bull takipçilerine özel olarak paylaşacağı çalma listeleri ile röportajları da yine RedBull.com adresinde olacak.

Bonus: 5 mobil oyun önerisi


Önceki ve Sonraki
Haberler