EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Haftanın online etkinlik ajandası ( 8-14 Şubat )

Tiyatrodan sinemaya, müzikten edebiyata yetişkinler ve çocuklar için haftanın online etkinliklerini bir araya getirdik...

profil
BT Ekip
08.02.2021
Haftanın online etkinlik ajandası ( 8-14 Şubat )

Ekranlar aracılığıyla buluşulan bu turlarda, Arter sergi rehberleri her hafta farklı bir tema etrafında bir eser seçkisini katılımcıların yorumlarına açıyor. Katılımcıların yapıtları kendi hayat deneyimleriyle ilişkilendirerek yorumlamalarını teşvik eden bir yaklaşım benimseyen çevrimiçi turlar her Pazartesi 19:00–20:00 saatleri arasında gerçekleşecek. Çevrimiçi rehberli turlara katılım ücretsiz. Diyalog ve tartışmaya daha fazla zaman tanımak için sınırlı katılımcıyla düzenlenecek turlar rezervasyon gerektirir.

Çevrimiçi bağlantı mecrası: Zoom
Rezervasyon için: [email protected]


Her dönem güncelliğini koruyan zamansız bir metin olmasının yanı sıra Sofokles’in seyircileri düşünmeye yönelten uyarıcı tragedyalarından biri olarak da hafızalara kazınan “Antigone”da izleyiciler Songül Öden ve Güven Murat Akpınar’ın büyüleyici performansı ile bu zamansız hikayeye tanık olma fırsatı bulacak. “İnandığın kadar varsın bu hayatta” söylemini odağına alan oyunda, kişilerin eylemlerinin doğruluğuna inanması gerekliliği vurgulanırken, bu inancın hazzına da övgü sunuluyor. “Antigone”u daha önce deneyimlemediğiniz bir seyir deneyimi ile dijital formatta Zorlu PSM YouTube kanalından izleyebilirsiniz.


DasDas Online, Şubat ayında DasDas’ın büyük bir ilgiyle takip edilen tiyatro oyunlarını, minik tiyatroseverlerin keyifle izleyeceği çocuk oyunlarını ve Sabahattin Ali’nin eşsiz hikayelerinin müzikle buluştuğu Rivayet Radyosu’nu özel bir programla sanatseverlerle buluşturuyor. Mert Fırat usta yazar Sabahattin Ali’nin hikayelerini seslendirirken Korhan Futacı ve orkestrasının müzikleriyle eşlik ettiği Aras Kargo’nun katkılarıyla dijitalleştirilen ‘Rivayet Radyosu’ 13 Şubat Cumartesi akşamı saat 21.15’te DasDas Online’da içlerinden müzik geçen öyküleri seyircilerle buluşturacak.


Sevgililer Günü’nü harika hazırlanmış bir sofra, şık ve sade bir pasta veya lezzetli el yapımı çikolatalarla taçlandırmak istemez miydiniz? Mutfak Sanatları Akademisi, Sevgililer Günü’ne özel hazırladığı workshoplarla mutfaktan aşk kokuları yükselmesini sağlıyor. Bu özel günde unutulmayacak sofralar, akıllardan çıkmayacak lezzetler hazırlamak isteyenler MSA’nın Sevgililer Günü workshoplarına katılıyor.

Çikolata Aşkına // 10 Şubat Çarşamba, 10.00-14.00

Naked Cake Sevgililer Günü Özel // 11 Şubat Perşembe, 10.00-15.00

Sevgilim Menüm // 11 Şubat Perşembe, 16.00-19.00 - 12 Şubat Cuma, 16.00-19.00

MSA’nın diğer tüm workshopları için www.msa.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.


Akbank Sanat Şubat ayında kültür sanat etkinliklerine “Akbank Sanat Evinizde” çatısı altında sosyal medya kanallarında devam ediyor. Çocukları sanatın büyülü dünyasıyla buluşturan Akbank Sanat, Şubat ayında da eğlenceli ve yaratıcı atölye çalışmalarıyla minikleri sanat yapmaya davet ediyor.

Sanat eğitmeni Barış Karayazgan tarafında hazırlanan atölye çalışmaları her cumartesi Akbank Sanat Youtube kanalından izlenebilecek. Atölyeler Şubat ayında Roy Lichtenstein: Çizgi Roman ve Animasyon, Andy Warhol: İllüstrasyon ve Pop Sanat ve Claes Oldenburg: Heykel ve Pop Sanat konuları ile çocukları sanat tarihinin farklı duraklarına doğru eğlenceli bir yolculuğa çıkartıyor. Antik çağlardan Orta Çağ sanatına, Rönesans’tan Modern Sanat’a çocuklara sanatın gelişimini aktarmayı hedefleyen atölyeler, sanat konuşmalarının yanı sıra konuyla ilgili aktivitelerle evde boya yapımı, kağıt yapımı, vitray, cam boyama gibi tarihsel sanat üretimlerine yakından bakıyor.

Bonus: Birbirinden sürükleyici 5 Netflix Orijinal filmi


Önceki ve Sonraki
Haberler