EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Birbirinden sürükleyici 5 Netflix orijinal filmi

Hafta sonunu şaşırtıcı ve sürükleyici filmler ile geçirmel istiyorsanız bu öneriler tam size göre! Mert Uzbay Netflix'te öne çıkan 5 sürükleyici film seçti...

profil
Mert Uzbay
09.01.2021
Birbirinden sürükleyici 5 Netflix orijinal filmi

Yönetmen: Antonio Campos
Oyuncular: Donald Ray Pollock, Bill Skarsgård, Tom Holland
IMDb: 7,1

Tür: Suç, gerilim

Donald Ray Pollock’un aynı isimli romanından uyarlanan filmi farklı geçmişlerden gelen insanların hayatına odaklanıyor. Bütün totem ve dualarına rağmen karısını kurtaramayan ve bunun suçluluğunu yaşayan eski asker Willard Russell (Bill Skarsgård), uygun modeller bulup onları fotoğrafladıktan sonra öldüren seri katil çift Carl ve Sandy Henderson (Jason Clarke & Riley Keough) ve kanunları çiğneyen din adamı Roy ile onun yardımcısı Theodore’un hikayesine odaklanan film güney gotiği türünü iliklerinize kadar hisettiriyor. Her ne kadar düşük tempolu ilerlese de merak unsurlarıyla izleyicisini diri tutmayı başaran filmi Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.
 


Yönetmen: Chung-Hyun Lee
Oyuncular: Park Shin-Hye, Jong-seo Jun, Sung-ryung Kim
IMDb: 7,1

Tür: Bilim Kurgu, Gerilim

Seo-Yeon (Park Shin-Hye) şimdiki zamanda yaşarken Young-Sook (Jong-seo Jun) geçmişte yaşamaktadır. Bir telefon görüşmesi bu iki hayatı birbirine bağlar ve hayatları geri dönülmez bir şekilde değişir. Zaman yolculuğu temalı bilim kurgu türünü gerilim öğeleriyle başka bir boyuta geçiren bu filmi Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.
 


Yönetmen: Henry Joost – Ariel Schulman
Oyuncular: Jamie Foxx, Joseph Gordon-Levitt, Dominique Fishback
IMDb: 6,0
Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu

Kullanan kişilere beş dakikalığına öngörülemeyen süper güçler veren bir hap New Orleans sokaklarını kasıp kavurmaktadır. Hapın oluşumundan sorumlu olan grubu alt etme görevi ise genç bir satıcı, bir polis ve eski bir askere düşer. Düşmek bilmeyen temposu ile izleyicisine güzel bir bilim kurgu- aksiyon deneyimi yaşatan Proje’yi Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.
 


Yönetmen: Angel Gómez Hernández
Oyuncular: Rodolfo Sancho, Ana Fernández, Santiago Diaz, Belén Fabra, Lucas Blas
IMDb: 6,1
Tür: Korku, Dram

Daniel (Rodolfo Sancho) ve Sara (Belén Fabra) 9 yaşındaki oğulları Eric (Lucas Blas) ile beraber bir eve taşınır. Ailenin bu eve dair bilmediği bir sır vardır. Bu ev civarda yaşayan insanlar tarafından “seslerin evi” olarak anılmaktadır. Eric’in her kapının ardından gelen tuhaf sesleri fark eden ilk kişi olması aileyi bir trajediye sürükler. Oldukça sürükleyici bir gerilim filmi olan Sakın Dinleme’yi Netflix üzerinden izleyebilirsiniz. 
 


Yönetmen: Duncan Jones
Oyuncular: Alexander Skarsgård, Paul Rudd, Justin Theroux 
IMDb: 5,4
Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu

Sessiz Kahraman filmine 5,4’lük IMDb puanı ile haksızlık edildiğini düşünüyorum. Aksiyon-Gerilim türünde Netflix’te aslında gizli kalmış bir hazine gibi. Beklentinizi çok yüksekte tutmayıp çerezlik bir aksiyon filmi arıyorsanız Sessiz Kahraman tam size göre. Dilsiz bir barmen olan Leo’nun  (Alexander Skarsgård) kız arkadaşı ortadan kaybolunca Berlin’in kural tanımayan yer altı dünyasında bir maceraya atılır. Neon ışıkları ve süre ilerledikçe artan aksiyon vitesi ile ortaya güzel bir seyirlik sunan Sessiz Kahraman’ı Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

Bonus: Sonu sürprizli 5 film 


Önceki ve Sonraki
Haberler