EN ÇOK
OKUNAN
İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları ( 8-14 Şubat )

Hafta genelinde toplumsal olarak ekonomi, bilim ve otorite figürlerinin, bireysel olarak ise kariyer planlaması ile uyku sorunlarının gündemde olabileceğini söyleyen Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı haftalık burç yorumlarını paylaştı.

profil
BT Ekip
08.02.2021
Haftalık burç yorumları ( 8-14 Şubat )

Hafta genelinde gündem başlıkları şöyle; ekonomi, para, şirketler, yönetmelik ve prosedürler, ürün geliştirme, bilim, icatlar, otorite figürleri, patronlar, güvenlik sistemleri, toplum önü statü, kariyer, kariyer planlaması, sorumluluk almak, görev tanımları, saygılı olmak, eşitlik, takım çalışmaları, arkadaşlık ve demokratik olmak...

Sağlık açısından; yoğun iş temposu, beslenme, öğün atlama, uykusuzluk ve uyku düzeninin bozulması dikkat etmeniz gereken konular olacak. Beslenmede, aşırı baharatlı yiyecekler tüketmek ciltte alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilir. Ayrıca dolaşım yetersizliklerine, kalp ritim bozukluklarına ve şişkinliklere-ödeme neden olabilir. Bağışıklığınızın düşmesini tetikleyebilir. Hafta sonuna doğru baş ağrıları yoğunlaşırken, sosyal mesafeyi korumak da ekstra önem kazanıyor olacak. 

8 Şubat Pazartesi gününü verimsiz bir gün olarak nitelendirebilirsiniz. Dahil olduğunuz her konu ve her ortam için olumsuz düşüncelere kapılabilirsiniz. Her an her dakika fikir değiştirebilirsiniz. İletişim, iş, çalışma ortamı, bankacılık işlemleri, para, kıymetli eşyalarınız, yeme-içme gibi konularda beklenmedik kararlar alabilirsiniz. Ev hanımları, uzun zamandır ele almadığınız evinizin ihtiyaçlarını tespit ederek, haftaya başlangıç yapabilirsiniz. Tavan arası ve depo gibi alanların temizliğini yapmak size iyi gelebilir. Ayrıca ötelediğiniz tadilat tamirat gibi işlerinizi de öncelikleriniz arasına katabilirsiniz. Özellikle çatı problemleri ile ilgilenmek gerekebilir. 

9 Şubat Salı günü yatırımlarınızı gözden geçirmek gerekebilir. Özellikle takibinizde olan arsa alım-satım işlemlerinizle ilgilenebilirsiniz. Geçmişte sunulan tekliflerin revizelerini yapabilir, yeni teklifinizi daha da güçlendirebilir ve sunuma hazır hale getirmek isteyebilirsiniz. 

10 Şubat Çarşamba günü, maddi anlamda kazanma ve daha fazlasını elde etmekle ilgili sınavlara tabi tutulabilirsiniz. Para kazanmak ve yatırım yapmakla ilgili tez canlı davranabilirsiniz. Merkür’ün Kova Burcu’ndaki geri hareketi, ticaretteki tecrübenizi ve kabiliyetinizi doğru şekilde kullanmanız gerektiğine dair uyarılarda bulunabilir. Harcama isteğinizi kontrol altına almanız gereken bir gün deneyimleyebilirsiniz. Gününüzü yeni kazanç kaynakları araştırarak geçirebilir ya da işin uzmanından destek alarak değerlendirebilirsiniz. 

11 Şubat Perşembe günü, niyetlerinizi listelemeyi unutmayın. Çünkü her yazımda ve videomda bahsettiğim gibi Yeni Ay, yeni başlangıçlar yapmak değildir. Yeni Ay’ı takip eden 3 gün içinde sadece niyetlenmek, planlar yapmak astrolojiyi doğru bir şekilde kullanmaktır. Eyleme geçmek için 3 gün sonrasını beklemek gerekir. (11 Şubat’tan- 13 Şubat'a kadar bekleyin.) 

Ayrıca ikili ilişkilerinizde özgürlüğünüzü kısıtlayan enerjilerden uzaklaşmak isteyebilirsiniz. Aşırı sahiplenici bir tavır ya da kıskançlıklar bugüne sığdırabileceğiniz olumsuz davranışlarınızdan öteye geçemeyecektir, dikkat! Daha neşeli olmak, zekice davranmak cezbedici olabilir. İlişkilerdeki bir diğer yaklaşım ise seçici olmaktan geçebilir. Aşırı sosyallik ve flörtçü bir tavır itici gelebilir. Güç savaşlarına girmek avantaj sağlamayabilir, aksine yaşanan ilişkinin sonlanmasına neden olabilir. 

12 Şubat Cuma günü yaratıcı aktiviteler içerisinde yer almak isteyebilirsiniz. Meditasyon, yoga gibi konular ilginizi çekebilir. Akşam saatlerinde bilimkurgu ağırlıklı filmler izlemek iyi gelebilir. Bağımlılık geliştirecek konulardan uzaklaşmak, sağlığınızı koruma altına almanıza vesile olacaktır. 

13 Şubat Cumartesi günü ticarette ve ikili ilişkilerde ego konusu vurgulanabilir, gündeminiz haline gelebilir. Geçmiş dönem pürüzlerin üzerinden geçmek, gözlem yapmak avantaj sağlayabilir. Stratejik yaklaşımların yerini açık sözlü olmak alırsa, her iki taraf için ilişkide değişim ve ilerleme sağlanabilir. 

14 Şubat Pazar günü "Sevgililer Günü'nüz kutlu olsun"! Yeme-içme alışkanlıklarına dikkat! Baharatlı yiyeceklerden uzak durmanız gereken bir gün. Ayrıca hızlı tüketim, sindirim sisteminizle ilgili problemlere neden olabilir dikkat!
 


8 Şubat 2021 saat 08.52’de başlayan Merkür Cazimi (Kova Burcu Rx), ertesi gün saat 00.39'a kadar sürecek. 11 Şubat 2021 saat 22.05’de Kova Burcu’nun 23 derecesinde bir Yeni AY yaşayacağız. Her iki gezegen transitleri ve etkileşimleri ile ilgili detaylı bilgilendirmeyi farklı bir yazımda aktaracağım. Web sayfamıza abone olabilir yazılarımızdan ilk siz haberdar olabilirsiniz. 


Maddi konularda emeklerinizin karşılığını alabileceğiniz ve verimli sonuçlar elde edebileceğiniz gelişmeler yaşanabilir. Yeni girişimler arsa alım-satım gibi size sunulabilecek sürpriz fırsatlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Duygusal dünyanızda geçmişten geri dönüşler sizi şaşırtabilir. Bu durum içsel anlamda rahatlamanıza neden olabilir. Yapılabilecek ciddi ve umut verici konuşmaların açığa çıkması heyecanlı bir hafta geçirmenize vesile olabilir.

Mutlaka okuyun: Şubat ayında burçları neler bekliyor?


İkili ilişkilerinizde güven arayışınız sizi olumsuz etkileyebilir. Çünkü çevrenizdeki insanlarla yaşadığınız iletişim sorunları buna sebep olabilir. Bu yüzden beklentilerinizi düşük tutmanız olası gerginliklerin ve sıkıntıların yaşanmasına engel olabilir. Ayrıca yaşam alanınızda değişimler, tadilat gibi bekleyen işleri çözmek isteyebilirsiniz. Maddi konularda yatırımlarınızın takibini yapmak, yeni girişimlerde bulunmak sizi ekonomik anlamda güçlendirebilir. 

Mutlaka okuyun: Şubat ayında burçları neler bekliyor?


Bu hafta ikili ilişkilerinizde başkalarının düşüncelerini umursamayabilirsiniz. Özgürlüğünüzü kısıtlayacak herkesten uzaklaşmayı tercih edebilirsiniz. Başkalarının düşüncelerinden etkilenmeden hedefleriniz doğrultusunda hareket edebilirsiniz. Özellikle maddi konularda, mücadele ortamında ön plana çıkabilirsiniz ve insanlar tarafından takdir edilebilirsiniz. 

Mutlaka okuyun: Şubat ayında burçları neler bekliyor?


Bu hafta ikili ilişkilerinizde anlaşmazlıklar ve can sıkıcı durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Size karşı art niyetli olabilecek insanlarla iç içe olmanız sizi yorabilir. Çevrenizdekilerden çok kendinizi düşünerek hareket etmelisiniz. Hafta ortasında yeni girişimlerde bulunmamalısınız, ancak geleceğe dair plan program yapmak için doğru bir zaman dilimindesiniz. Girişimleri ertelemek sizin açınızdan çok daha iyi olabilir. 

Mutlaka okuyun: Şubat ayında burçları neler bekliyor?


Bu hafta derinlemesine araştırmadan alınabilecek kararlar olumsuz sonuçlar doğurabilir. Umut verici konuşmalar ve sözleşmeler konusunda detaylara dikkat etmeniz sizin açınızdan olayların olumlu seyretmesine vesile olabilir. Zihinsel anlamda geçmişe dair anılara yoğunlaşabilirsiniz. Bu durum hassas bir ruh hali içerisinde olmanıza neden olabilir. 

Mutlaka okuyun: Şubat ayında burçları neler bekliyor?


Bu hafta ikili ilişkilerinizde size karşı düşüncesiz tavırlar sergileyebilecek kişilerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu yüzden ikili ilişkilerinizde tartışmalar, ego çatışmaları gün yüzüne çıkabilir. Gergin ve tartışmalı konuşmalarda daha sakin olmanızda yarar var. Maddi konularda beklenmedik ödemeler, sizi ekonomik anlamda zor bir duruma sokabilir. Plansız bir yer değişikliği size iyi gelebilir.

Mutlaka okuyun: Şubat ayında burçları neler bekliyor?


Bu hafta alacağınız yeni kararlar, hayatınızda ciddi değişimlerin ortaya çıkmasına vesile olabilir. Özellikle duygusal dünyanız ile ilgili sizi heyecanlandıracak, geçmişten dönüşler söz konusu olabilir. Duygusal hayatınızda güveneceğiniz bir kişinin karşınıza çıkması, sizi heyecanlandırabilecek yeni başlangıçlara neden olabilir. Maddi konularda kendinizi tükenmiş hissedebilirsiniz. Bu tükenmişlik gelecekle ilgili endişelerinizin, kaygılarınızın ortaya çıkmasına neden olabilir.

Mutlaka okuyun: Şubat ayında burçları neler bekliyor?


Bu hafta maddi konularda ön plana çıkmak, takdir edilmek gibi gelişmeler yaşanabilir. Kazancınızda, maddi olanaklarınızda artışların olması sizi rahatlatabilir. Ama artan iş yükünüzün ortaya çıkması ve kendinize zaman ayıramamanız gibi durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu durumun yaratabileceği olumsuz etkiler ise; stres, düzensiz uyku, düzensiz beslenme gibi durumlar. O yüzden kendinize yoğunlaşmanız sizin açınızdan daha rahat bir hafta geçirmenize vesile olabilir. 

Mutlaka okuyun: Şubat ayında burçları neler bekliyor?


Bu hafta ikili ilişkilerinizde çıkarcı kişileri keşfedebilirsiniz ve gergin konuşmalar yaşanabilir. İş konusunda gerginliklerin, anlaşmazlıkların yaşanmaması için aceleyle alınabilecek kararlardan kaçınmanız, sakin hareket etmenizde fayda var. Duygusal dünyanızda eğer bir beraberliğiniz varsa ilişkide kendinizi yalnız hissetmeniz söz konusuyken, beraberliğiniz yoksa yeni kişilerle tanışmak konusunda arayış içerisine girebilirsiniz. 

Mutlaka okuyun: Şubat ayında burçları neler bekliyor?


Bu hafta yeni girişimlerde bulunabilir, cesaretli adımlar atabilirsiniz. Yeni başlangıçların yaşanması sizi heyecanlandırabilir. Yeni sorumluluklar sizin güçlenmenize vesile olacaktır. Fakat yoğun iş temponuz beslenmenize dikkat etmemenize neden olabilir. Olası sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Çevrenizdeki insanların düşüncelerini, size karşı bakış açılarını umursamadan tamamen kendiniz odaklı bir hafta geçirmelisiniz.

Mutlaka okuyun: Şubat ayında burçları neler bekliyor?


Bu hafta maddi konularda uğraşlarınızın, emeklerinizin karşılığını alabileceğiniz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Hayatınızda sıkıntılı bir süreç son bulabilir. Gelecek konusunda endişelerinizden kurtulmak yönünde gelişmeler yaşanabilir. Aynı zamanda yeni insanlarla tanışmak size iyi gelebilir. Daha özgür hareket etmek, daha sosyal olmak ikili ilişkilerinizin kuvvetlenmesine vesile olabilir. 

Mutlaka okuyun: Şubat ayında burçları neler bekliyor?


Bu hafta maddi konularda harcamalarınıza dikkat etmeniz gerekebilir. Beklenmedik ödemeler, ekonomik anlamda sizi zor duruma sokabilir. Parasal konularda çözüm arayışı içerisinde olabileceğiniz bir hafta geçirebilirsiniz. İkili ilişkilerinizde sizi düşünmeyen kişilere karşı tavır alabilirsiniz. Küskünlükler ortaya çıkabilir. Gerek maddi, gerek manevi dünyanızda yaşadığınız durağanlık, uykusuz ve düzensiz beslenmenin ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu durumların getirebileceği bedensel rahatsızlıklarla uğraşabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Şubat ayında burçları neler bekliyor?


Önceki ve Sonraki
Haberler