EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - YEME - İÇME

Parti çilekleriyle yaza merhaba!

Çilek ve Nutella! Her daim mutluluk veren ikili! Hem göze hem damağa şenlik... Birbirlerine inanılmaz yakışıyorlar. Çileğin ekşimsi tatlısının fındık aromalı kremayla uyumunu kesinlikle tecrübe etmelisiniz.

Parti çilekleriyle yaza merhaba!
Parti çilekleriyle yaza merhaba!
Arkadaşlarınızla, sevdiklerinizle veya sevgilinizle baş başa düzenlediğiniz evde geçecek bir hafta sonu için hazırlanabilecek en pratik ve en leziz tabak olsa gerek! Tek gereken biraz çilek, fındık kreması, fındık parçaları ve sevimli kürdanlar.

Çileği  farklı hallere büründürmeyi seviyorum.Kısacık sürede hazırlanan lezzet tabaklarını çok sevdiğimi biliyorsunuz. Hele mevsim çilek mevsimiyse yaratıcılık sınırsız oluyor.

Her tarifin olduğugibibunun da her ne kadar iki üç malzemesi olsa da püf noktası var! Bu tabağı servis etmeden en fazla 1 saat önceden hazırlamanız gerekiyor yoksa çileklerin parlaklıkları gidiyor, üzerleri kuruyor. Ve çileklerin sulanmaması için fındık parçalarını sunumdan hemen önce serpiştiriyoruz. 

Mutfakta vakit geçirmeye zamanınız yoksa ve akşama keyifli bir film gecesi planladıysanız bu ikiliden daha güzel bir tatlı seçeneği düşünemiyorum.

Keyifli hafta sonları diliyorum herkese! 


Önceki ve Sonraki
Haberler