EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - YEME - İÇME

Eve servis en iyi 10 schnitzel

Avusturya mutfağının sevilen lezzeti schnitzel için tadı damağınızda kalacak seçenekleri bir araya getirdik... İşte ekibimizin seçimiyle İstanbul'un en iyi 10 schnitzel'i!

profil
BT Ekip
15.01.2021
Eve servis en iyi 10 schnitzel

Pandemi nedeniyle uygulanan yasaklar çerçevesinde bu dönem, Emaar AVM, Teşvikiye Corner ve Suadiye şubelerinde Yemek Sepeti Vale ve Getir Yemek aracılığıyla paket servis sunan The House Cafe'nin belki de en ünlü yemeği 'The House Tavuk Schnitzel' sunumundan lezzetine İstanbul'un unutulmazları arasında yer alıyor.


Schnitzel Landmann Kadıköy bölgesinde Viyana lezzetlerine ulaşabileceğiniz bir adres. Schnitzel konusunda Wiener Art Schnitzel başta olmak üzere Kaiser Schnitzel (Gouda peyniri, mantar, hindi jambon, biber), Gurme Schnitzel (İnce açılmış ve pane edilmiş rokfor peyniri, emmental peyniri, mozzarella peyniri, baby ıspanak dolgulu tavuk eti) gibi iştah açan unutulmaz alternatifler var. Ayrıca dileyenler Vegan Schnitzel ve vejetaryen sebze mix'i tadabilir. Salata ve sosları da oldukça lezzetli. Yemek Sepeti üzerinden Kadıköy ve Ataşehir çevresine sipariş verebiliyorsunuz. 

Telefon: 0216 515 6321 (Şaşkınbakkal)


Beyaz Rus Boris İvanovich Kreschsanovsky ve Macar göçmeni Judith Krischanovski nam-ı diğer kontes tarafından 1943 yılında hizmete açılan Ayaspaşa Rus Lokantası İstanbul'un en özel mekanlarından... Burada Viyana usulü schnitzel ve benzer bir Ukrayna yemeği olan Kievsky'yi tadabilirsiniz. Pandemi sonrasında başka hiçbir yerde bulamayacağınız Rus lezzetlerini bu özel atmosferde tatmak üzere not alın!

Telefon: (0212) 243 48 92


2020 Aralık ayında Etiler'de açılan Herr  Schnitzel kısa sürede İstanbullu yemekseverlerin ilgisini çekti. Avusturya usulü hazırlanan schnitzel, geleneğe uygun şekilde patates salatası ile servis ediliyor. Schnitzel'in yanı sıra Crispy HerrBurger, Dynamite HerrShots, Herr Tempura, Crispy Ceaser Wrap alternatifleri de oldukça beğeniliyor. Kendi hazırladıkları özel soslar ile farklılık katıyorlar. Ayrıca veganlar için Veggie Shots isimli sebzeli paneleri var. Etiler'de bulunan Herr Schnitzel'den Getir ve Yemek Sepeti üzerinden sipariş verebilirsiniz.


Yeme – içme dünyasının gözde isimleri arasında yer alan Şef Sidar Budak, eşi ve aynı zamanda Sağlıklı Beslenme Koç’u olan Derya Budak ile hayata geçirmiş oldukları e-kasap platformları Etin En İyisi ile kendi çiftliklerinde ürettiği %100 yerli, doğal ve açık besi etleri gurme alternatifler ile sunuyor. Ürünler kargo ile değil, +4 derecedeki soğutuculu araçlar ve markanın kendi dağıtım personeli ile soğuk zinciri kırmadan adresinize teslim ediliyor.  Doğal etlere ve katkı maddesi-koruyucu kimyasallar içermeyen doğal içerikli ürün çeşitlerine etineniyisi.com üzerinden ulaşabilirsiniz. 


Levent'in sevilen 'iş çıkışı' adreslerinden Cool JR. bu dönem paket servis hizmeti sunuyor. Mekanın en sevilen lezzetlerinden olan Schnitzel için et ve tavuk seçeneği var. Cool JR ayrıca 'yarım metre' sosisleri ile de ünlü!

Telefon: 0 (212) 279 97 09


Maslak'ın kulaktan kulağa yayılan adreslerinden Helga Schnitzel Haus'da dana ve tavuk schnitzel seçenekleri sunuluyor. Trüflü lezzetleri ile farklılık kazanan menülere Yemek Sepeti üzerinden ulaşabilirsiniz. 


Fransız ve Akdeniz mutfağından aldığı ilham ile yemek tutkunlarına mucize lezzetler deneyimleten Neni Brasserie’nin sıra dışı lezzetleri artık Yemek Sepeti’nden eve sipariş edilebiliyor. Klasik Dana Schnitzel Neni'nin ünlü lezzetlerinden...


Ataşehir'in sevilen adreslerinden The Hunger pandemi süresince lezzetli atıştırmalıklardan oluşan Combo menüleri ile beğeni topladı. Baharatlı patates ile sunulan Schnitzel'in yanı sıra Mac&Cheese de mekanın en sevilen lezzetlerinden... Yemek Sepeti üzerinden ulaşabilirsiniz. 


Yalnızca tavuk çeşitleri sunan İstinye Tavukçusu’nun özel ürünleri, restoranın mutfağında günlük olarak marine ediliyor, sipariş üzerine hazırlanıyor ve taze taze servis ediliyor. Piliç çevirmeden, soslu lokuma pek çok seçenek sunan adreste Viyana usulü ve krema mantarlı schnitzel olmak üzere iki farklı lezzeti tadabilirsiniz. İstinye Park'ta bulunan adresten telefonla sipariş verebilirsiniz. 

Telefon: 0212 345 7474

Bonus: Eve servis en iyi 10 döner


Önceki ve Sonraki
Haberler