EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - YEME - İÇME

Eve servis en iyi 10 mantı

İstanbul'da Kayseri mantısından Rus mantısına kadar Anadolu ve Dünya mutfaklarının en ünlü mantı seçeneklerine ulaşabiliyoruz. Editörümüz Çağla Meknuze, hem yöresel hem de glutensiz ve vejetaryen mantı seçenekleri arasından öne çıkanları bir araya getirdi. Afiyet olsun!

profil
BT Ekip
08.01.2021
Eve servis en iyi 10 mantı

2002 yılından beri hizmet veren, ünlülerin adresi Bodrum Mantı&Cafe geleneksel Türk mantısını farklı seçeneklerde zenginleştirdiği menüsü ile İstanbul'da mantı denince ilk akla gelen lezzetlerden... Eve servis konusunda Ataşehir'den Göktürk'e kadar hizmet veren pek çok şubesi ile başarılı bir hizmet sunuyor. Haşlama ve fırınlanmış olarak iki pişirme tekniğiyle hazırlanıyor, fırınlanmış olanı Çıtır Bihter olarak adlandırılmış. İkisini aynı anda tatmak isteyenler için karışık mantı mevcut. Esmer Bihter, kıymalı mantının kepekli hamurdan yapılmış düşük kalorili versiyonu. Safinaz olarak adlandırılan haşlama ıspanaklı vejetaryen mantı ve fırınlanmış hali Temel Bihter olarak karşınıza çıkıyor. Ayrıca tavuklu, vejetaryen patatesli ve son olarak rokfor, eski kaşar ve parmesan kullanılarak hazırlanan Üç Peynirli  spesiyal mantıyı tadabilirsiniz...


İstanbul'da mantının ilk akla gelen adreslerinden biri de Casita... Etiler, Nişantaşı, Şaşkınbakkal ve Bodrum'da şubesi var. Kağıt bebek tatlısı, Feraye adlı mantısı ve çökertme kebabı ile çok ünlü...  Yemek Sepeti'nden sipariş verilebiliyor.


Mr. Dumpling mantı sevenler ve farklı lezzet arayanlar için ideal adreslerden biri...Hem taze oluşu, hem de glutensiz, siyez unlu, vegan gibi seçenekleriyle herkese memnuniyet veriyor. Haşlanmış ya da kızarmış tercih edebilirsiniz. Kadıköy, Şaşkınbakkal ve Ataşehir'de şubesi var. Yemek Sepeti üzerinden sipariş verebilirsiniz.


Tatar bir aile tarafından, Ulus’un gizli kalmış sakin bir köşesinde kurulan Aşkana Mantı adını, Tatarca’da aşevi anlamına gelen Aşkana'dan alıyor. 1987’den beri, Türkiye’nin en iyi mantıcıları arasındaki liderliğini koruyan adresin müdavimleri mantı kadar çiğ börek ve ev yapımı turşuyu da öneriyor. Mekanın Göktürk ve Maslak'ta da şubesi var.


1988’den beri İstanbul Boğazı’nın en seçkin semtlerinden biri olan Yeniköy’de hizmet veren Emek Mantı Evi , Türk mutfağının geleneksel ve yöresel lezzetlerini bir arada sunuyor. Kayseri, Sinop, Özbek Mantısı gibi yöresel lezzetlerin yanında enginarlı mantı gibi özel lezzetleri de var. İstinye Park ve Zekeriyaköy'de de şubesi var.


6000 m2'lik üretim tesisi bulunan Mantı Atölyesi İstanbul'un neredeyse her yerine özel araçlarıyla donuk ve kuru mantı servisi yapıyor. Eti karkas olarak alıyor, hazır kıyma kullanmıyorlar. Un Konya yöresinden temin ediliyor. Koruyucu madde, aroma ve soya kullanmıyorlar. Pek çok çeşidi bulunan Mantı Atölyesi'nin avantaj paket seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.


Kayseri mantısını tadabileceğiniz en iyi seçeneklerden biri 'Kayseri Mutfağı'... Anadolu Yakası'nda pek çok şubeleri var. Tepsi Mantısı da oldukça lezzetli. Ayrıca pastırma ve yağlama gibi Kayseri'ye özgü lezzetleri bulabilirsiniz.


Etiler'in yeni adreslerinden Abla Kardeş Mantı, kulaktan kulağa ünlendi. Klasik çıtır mantıdan Pelmeni Rus Mantısı'na kadar onlarca çeşit arasında kararsız kalabilirsiniz. Yemek Sepeti'nden sipariş verilebiliyor.


İstanbul'da ceviz soslu üçgen Sinop Mantısı'nı yiyebileceğiniz adresler arasında en çok tavsiye edileni Beşiktaş'taki Sinop Mantı... Menüdeki nokul ve çiğ börek de tavsiye ediliyor.

Adres: Sinanpaşa Köprü Sokak Tellioğlu İş Hanı 8 / 1

Telefon: (0212) 261 03 74


Dağıstan başta olmak üzere Dünya mutfaklarından farklı seçenekler sunan Hıngal, Beykoz'da bahçe içinde yer alan özel bir adres. Eve servis bulunmuyor fakat yolunuz düşerse gel-al hizmetinden yararlanabilirsiniz. Etli, peynirli, vejetaryen ve hatta somon balıklı olmak üzere çok şaşırtıcı lezzetleri var. Gıda boyası kullanmadan mavi renkte bile mantı yaptıklarını not düşelim!

Adres: Çiftlik Mah. Cumhuriyet Cad. Miraç Sk.No: 3 Çavuşbaşı - Beykoz / İSTANBUL

Telefon: (0216) 326 4635 - (0216) 326 4638 - (0538) 690 4778

Mutlaka okuyun: Eve servis en iyi 10 döner


Önceki ve Sonraki
Haberler