EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Netflix'te en çok izlenen 5 dizi

Netflix, bugüne kadar en çok izlenen beş orijinal dizisini açıkladı. "The Witcher" 76 milyon izlenmeyle listenin ilk sırasında yer alıyor.

profil
BT Ekip
08.01.2021
Netflix'te en çok izlenen 5 dizi

Yapımcı: Lauren Schmidt
Oyuncular: Henry Cavill, Freya Allan, Yasen Atour 

IMDb puanı: 8.2

Tür: Fantastik, gerilim

Yüzyılı aşkın süredir bir arada yaşayan insanlar, cüceler ve elfler arasındaki barış sona erer ve ırklar arası savaş ortaya çıkar. 


Yönetmen: Álex Pina
Oyuncular: Úrsula Corberó, Álvaro Morte, Pedro Alonso

Tür: Suç, gerilim, drama

IMDb puanı: 8.4

Nerede izleyebilirsiniz? Netflix

Profesör olarak adlandırılan bir suç dehası, gelmiş geçmiş en büyük soygunu planlamıştır.  Amacı İspanya Kraliyet Darphanesine girmektir ve özel bir ekip oluşturur. 4 sezon yayınlanan yapım, İspanyol dizi ve sinema sektörüne küresel anlamda ilgi çekti.


Yapım ekibi: Matt Duffer, Ross Duffer
Oyuncular: Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Winona Ryder 

1980'lerin bir nesli büyüleyen klasiklerine yazılmış bir aşk mektubu niteliğindeki Stranger Things, bir çocuğun sırra kadem bastığı 1983 yılı Indianası'nda geçiyor. Arkadaşları, ailesi ve yerel polis, onun ortadan kayboluşuna dair cevapları ararken kendilerini devlet tarafından yürütülen çok gizli deneylerin, ürpertici doğaüstü güçlerin ve son derece tuhaf küçük bir kızın karıştığı sıra dışı bir gizemin içinde bulur. Dizinin şu ana kadar üç sezonu yayınlandı.


Yapım ekibi:  John Reinke, Kelci Saffery, John Finlay |

Tartışmalı bir hayvan parkının patronu olan Joe Egzotik, bir kiralık katil planı nedeniyle yakalanınca büyük kedi meraklıları arasındaki rekabet karanlık bir hâl alır. Bu mini belgesel dizisinde, büyük bir kediden daha tehlikeli olan tek şey, onun sahibi...


Yapımcı: Chris Van Dusen
Oyuncular: Phoebe Dynevor, Regé-Jean Page, Nicola Coughlan 

Aynı isimli çok satan romanlarından uyarlanan Bridgerton, Londra sosyetesindeki rekabetçi evlilik piyasasına ilk kez giren, nüfuz sahibi Bridgerton ailesinin en büyük kızı Daphne Bridgerton'ın (Phoebe Dynevor) yaşadıklarını anlatıyor. Dizi, 1800'lerde geçen bir Gossip Girl yapımı tadında...

Bonus: 2020'de çok konuşulan 20 film


Önceki ve Sonraki
Haberler