EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - YEME - İÇME

Eve servis en iyi 10 köfte

İstanbul'da hemen hemen her köşede köfte yapılsa da bu adresler bir başka... İstanbul'da en sevdiğimiz 10 köfteyi bir araya getirdik.

profil
BT Ekip
05.03.2021
Eve servis en iyi 10 köfte

1972 senesinde Ataköy Sahil yolu üzerinde et lokantası olarak hizmet vermeye başlayan Gelik, kendine has formülüyle benzeri bulunmayan lezzetler sunuyor. Gelik Köfte, Kuyu Kebap, Gelik Pilav ve Künefe'si dillere destan. Ataköy, Acarkent ve Levent'te şubesi var. Yemek Sepeti üzerinden sipariş verebilirsiniz. 


1950'lerde küçük lokantalarda yöreye has tekniklerle hazırlanan Tekirdağ Köftesi'nin ünü tüm ülkeye yayılır ve şehrin adı adeta köfte ile anılmaya başlar. 1953 yılında sektöre adım atan aileden köfteci iki usta; İsmail ve Arif Özcan kardeşler de bu şöhrete önemli katkı sağlamıştır. Özcanlar bugün biri İstanbul'da (Ümraniye) olmak üzere 7 şubesi ve 500 büyükbaş kapasiteli besi çiftliği ile Tekirdağ'ın önemli markalarından... Yemek Sepeti üzerinden sipariş verebilirsiniz. Kendi çiftliklerinde üretilen patlıcan beğendi ile hazırlanan Süleymanpaşa Köftesi'ni not alın!


Balkan göçmeni bir ailenin 5 kuşaktır işlettiği Meşhur Filibe Köftecisi'nin tarihi 1893'e dayanıyor. Sirkeci'deki adreslerinden başka şubeleri yok.  Türkiye'nin en eski köftecisi Meşhur Filibe Köftecisi online köfte siparişlerinde, donuk köfte olarak İstanbul'un her yerine gönderim yapıyor. Siparişleriniz için 0536 415 15 00 numaralı telefonu arayabilirsiniz.


Makedon göçmeni bir ailenin 1928 yılında limon sandığından sandalyeleri olan küçük bir dükkânda kurduğu Ramiz, köfte denince ilk akla gelenlerden... “Avrupa Kalite Ödülü” gibi pek çok ödüle değer görüldü. Türkiye'nin pek çok ilinde şubesi var. Yemek Sepeti üzerinden sipariş verebilirsiniz. 


1920'de Sultanahmet'te ilk dükkanını açan Tarihi Sultanahmet Köftecisi bugün hem İstanbul'da hem de yurt dışında pek çok şubesi olan ünlü bir lezzet. Özel bir formülü olan bu köfteyi Yemek Sepeti üzerinden sipariş verebilirsiniz. 


25 yılı aşkın bir süredir Tuzla'da Balkan köfte geleneğini başarıyla sürdüren FİLİZLER, bugün Üsküdar, Tuzla ve Pendik restoranlarıyla, 2000'e yakın oturum kapasitesiyle hizmet veriyor. Kaşarlı steak köftesi çok ünlü. Web adresi üzerinden (filizler.com) sipariş verebilirsiniz.


1920 Bulgaristan doğumlu Ali Çelik'in Ankara'da 1967 yılında kurduğu İnegöl Köftecisi'nin İstanbul'da da şubesi bulunuyor. Kadıköy'ün en sevilen lezzet duraklarından olan İnegöl Köftecisi'ne Yemek Sepeti üzerinden ulaşabilirsiniz.


İstanbul'da Ege mutfağını özleyenler için ideal adreslerden biri Suadiye'de bulunan 'Ege'nin İncisi'... Egelilerin dilinden düşmeyen pide ve çöp şiş  İzmir usulü yapılıyor. Kiremitte köftesi de menünün en sevilenlerinden...

Adres: Suadiye Mah. Şemsettin Günaltay Cad. No:91 Suadiye - İSTANBUL
Tel: 0216 372 0 900


Nebyan, Karadeniz yaylalarında yüzyıllardır dedeleri tarafından devam ettirilen yaylacılığı, doğal hayvancılığı şehre ulaştıran bir girişim. Kıymadan kokoreçe aklınızda gelebilecek onlarca kuzu ve dana ürünü var. İnegöl köftesi başta olmak üzere, Akçaabat köftesinden hamburger köftesine pek çok lezzetli çeşidi var.  (nebyandogal.com)


1965 yılından beri Kadıköy Çarşısı'nda bulunan Adapazarı Islama Köftecisi, Kadıköy'den yolu geçen herkesin uğraması tavsiye edilen bir adres.  Burası, Adapazarı usulü ıslama köftenin İstanbul'daki en ünlü adreslerinden. Yemek Sepeti üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Bonus: Eve servis en iyi 10 schnitzel 


Önceki ve Sonraki
Haberler