EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

Mimikleri kaybetmeden çizgilerden kurtulmak isteyenler için: Mezobotox

Son yıllarda medikal estetik uygulamaların gelişmesi ve bu işlemlere ilginin de aynı yönde artması nedeniyle olduğunuz yaşın en iyisi görünmek mümkün. Medikal estetikte en çok yapılan uygulamaların başında aktif mimik kırışıklıklarının tedavisi için kullanılan Botilium Toxin'in geldiğini söyleyen Medikal Estetik Hekimi Dr Songül Özcan, yüzde farklı bölgelere de uygulanabilen yeni işlemlerden "mezobotox" yöntemini anlattı.

profil
BT Ekip
05.03.2021
Mimikleri kaybetmeden çizgilerden kurtulmak isteyenler için: Mezobotox

Botilium Toxin kaslar ile sinir arasındaki bağlantıyı geçici olarak engelleyerek kasın hareketini durdurur ve aktif çizgilerin açılmasını sağlar. Fakat kasları felç etmesinden dolayı gözaltı, dudak çevresi, gülme çizgileri gibi yüzün birçok bölgesine uygulanamaz.  Mimiklerini kaybetmek istemeyen ama çizgilerinden kurtulmak isteyenler için yeni bir işlem olan Mesohyal Argibenon Mezobotox, uzun yıllar yapılan klinik çalışmalar sonucu geliştirildi.


Mezobotox'un içeriğinde  toxin etkilerini yaratabilen hekzapeptit ve hyaluronik asit bulunuyor.  Uygulama, hekzapeptit kasları felç etmeden çizgileri açarken, cildin genç kalmasında başrol oyuncusu olan hyaluronikasit  ile cildin nemlenmesini, kolajen ve elastin oluşumunu arttırıyor. Bu etkiler ile çizgileri açarken cildin yenilenmesini sağlıyor.


Cilt altına enjekte edilebilir  Class 3 sertifikasına sahip olan Mezobotox, toxinin uygulanamadığı gözaltı çizgileri, dudak çevresi çizgileri ve gülümseme çizgilerinde güven ile kullanılabildiği gibi tüm yüz ve boyun bölgesine de uygulanabiliyor. Yaşının iyisi görünmek ve toxin uygulatmak istemeyenler için oldukça etkili ve güvenli olan Mezobotox 10 gün aralıklar ile 3-5 seans yapılıyor.

Bonus: Botoks hakkında bilmeniz gereken her şey


Önceki ve Sonraki
Haberler