EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - YEME - İÇME

Eve servis en iyi 10 baklava

Bayramın en sevilen tatlısı baklava için İstanbul'un en ünlü adresleri hangileri? Editörümüz Çağla Meknuze, özel bir dosya hazırladı.

profil
BT Ekip
11.05.2021
Eve servis en iyi 10 baklava

Çırağan Sarayı’nın online alışveriş sitesi Çırağan Palace Shop, sadece Ramazan ayına özel olarak ürettiği birbirinden farklı geleneksel lezzetle kendi sofralarında damak ziyafeti yaşamak isteyenlere bayramda da alternatifler sunuyor. Çırağan Palace Shop web sitesinde baklavanın muhteşem klasikleri arasında yer alan “Cevizli Baklava” ve “Antep Fıstıklı Tel Kadayıf’’ sunulurken, Osmanlı Saray mutfaklarının vazgeçilmezi “Safranlı ve Kavunlu Baklava’’ ile sadece Ramazan’a özel üretilen “Sütlü Soğuk Saray Baklavası’’ , “Vişneli Mor Baklava’’ bu bayramda sofraları şenlendiriyor.


1843’te Gaziantep’te başlayan ustalık hikayesini İstanbul’da sürdüren Karaköy Güllüoğlu, yıllardır değişmeyen kült çizgisini, modern bakış açılarıyla buluşturdu. İstanbul'un simge lezzetlerinden olan Güllüoğlu Baklava'nın hem geleneksel lezzetlerine, hem de glutensiz ya da diyabetik baklava gibi özel formüllerine internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz ( karakoygulluoğlu.com )


Beşiktaş'ın ünlü tatlıcılarından olan Kafadaroğlu, Sütlü Nuriye'si ile tanınıyor. Fıstık ezmesi, kadayıfı ve baklavası da çok sevilen Kafadaroğlu'nda Ramazan ayı'nda güllaç da tatmanızı öneririz. Yemek Sepeti üzerinden ulaşabilirsiniz...


Gaziantepli bir aile tarafından kurulan Köşkeroğlu 1986 yılından beri İstanbul Karaköy'de hizmet veriyor. Hem kebapları hem baklavaları ile ünlü olan Köşkeroğlu'na Yemek Sepeti üzerinden ulaşabilirsiniz. 


Musluoğlu Baklava hem günlük taze üretimi hem de uygun fiyatları ile fark yaratan seçeneklerden. Geleneksel lezzetlerin yanı sıra mor baklava, çikoltalı baklava ve soğuk baklava gibi alternatifler de sunuyor. İstanbul'da Kadıköy, Ümraniye ve Zeytinurnu'nda şubesi var.  ( musluoğlubaklava.com )


Kahramanmaraşlı bir aile tarafından kurulan ve Türkiye'nin en önemli pastanelerinden biri olan MADO'nun İstanbul'da pek  çok şubesi var. Baklama çeşitleri arasında Fıstıklı Dolama çok seviliyor. Yemek Sepeti'nden sipariş verebilirsiniz.  


Urfa'da 1948'de küçük bir dükkanda kurulan Hacı Bozan Oğulları, İstanbul'da pek çok şube ile hizmet veriyor. Dededen, babadan alınan meslek terbiyesi ve meslek sırrı ile bugünkü teknolojiyi de harmanlayarak Türkiye'nin en modern ve büyük üretim tesislerinde hazırlanan ürünler; her gün 2 kere sterilize edilmiş ortamlarda, alanında uzmanlaşmış ustalar tarafından, Avrupa ISO 9001 ve ISO 22000 Standartlarında hiçbir kimyasal madde kullanılmadan tamamen doğal ürünler ile üretiliyor. Yemek Sepeti'nden ulaşabilirsiniz.


İmalatını Antepli ustaların üstlendiği Antep’in en iyi fıstığıyla ve baklavanın hafif olmasını sağlayan sadeyağla hazırlanan Baklava, şöbiyet, dolama, havuç dilimi gibi tatlar, Kaşıbeyaz’da  lezzet şöleni yaşatıyor. Kaşıbeyaz baklava mağazalarında tatlıların yanı sıra Antep yöresine özgü kahke çeşitleri ve pek çok yöresel ürüne ulaşabilirsiniz. Yemek Sepeti'nden sipariş verebilirsiniz.


36 yıllık bir geçmişi olan Gaziburma Mustafa, merkezi Pendik'te olsa da ünü tüm İstanbul'a yayılan mekanlardan... Damak tadı kadar sağlığa da önem veren Gaziburma Mustafa'da imal edilen bütün tatlılarda ve kahvaltılık ürünlerde, genetiği ile oynanmamış doğal ürünler kullanılıyor.

Sipariş numarası: 0 (216) 354 27 27


1986 yılından beri İstanbul'un en sevilen baklavacılarından olan Emiroğlu Baklava'nın Anadolu Yakası'nda pek çok şubesi var. Üretimde Şanlıurfa'dan gelen malzemeleri kullanıyorlar. 

Sipariş numarası: 0 216 411 61 57

Bonus: Eve servis en iyi 10 güllaç


Önceki ve Sonraki
Haberler