EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - YEME - İÇME

Çikolatalı kurabiye dilimleri

Koca bir bardak süt eşliğinde dilim dilim kurabiye yiyiyoruz! Kulağa fazlasıyla cezbedici gelmiyor mu?

Çikolatalı kurabiye dilimleri
Çikolatalı kurabiye dilimleri
Mis gibi vanilya ve çikolata kokan bir kurabiye hamuru hayal edin. Top top yuvarlayıp tepsiye dizmeyi unutun. Kare kek kalıbı veya borcama yayıp pişiriyoruz ve fırından çıkınca aynı kek gibi dilimleyip servis ediyoruz!

Evet bu tarif oldukça pratik ve ezber bozan! Müthiş bir lezzet. Kokusu burnuma gelirken sabredip fotoğraflarını dahi zor çektim, inanın. Her kare arasında bir küçük dilim kurabiye attım ağzıma itiraf ediyorum. O içinde eriyen çikolataların akışkanlığı yok mu... Mutlu etme garantisi veriyor, bulutlarda hissettiriyor. Fırından çıktıktan kısa bir süre sonra, hafif ılıyınca dilimledim. Ben minik minik dilimledim, siz ister kare kalıp ister yuvarlak nasıl dilerseniz o şekilde pişirip, istediğiniz büyüklükte dilimleyebilirsiniz. Ve yanında süt yerine sade top dondurma ile de tadına varabilirsiniz, her şekilde şahane!

Hemen şimdi pişirmeye karar verdikten sonra tadına varmak için sadece yarım saatiniz var. Bu yenilebilir mutluluğu mutlaka not edip pişirin, paylaşın, mutlu olun, mutluluk yayın!

Bon Appétit!


Önceki ve Sonraki
Haberler