EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - YEME - İÇME

Çikolatalı çilekli güllaç

Ramazan sofralarının vazgeçilmez tatlısı güllacı çikolata ve çilek kullanarak lezzetlendirmeye hazır mısınız?

Çikolatalı çilekli güllaç
Çikolatalı çilekli güllaç
Bir çikolatakolik olarak benden sade güllaç yapmamı beklemiyordunuz değil mi? Geleneksel tarifin dışına çıkarak sütlü çikolatalı bir sosla hazırladım güllacı. Katların arasına dilimlenmiş çilekler ve damla çikolatalar dizdim. Mis gibi oldu!

Güllaç hiçbir zaman aradığım ve eksikliğini çektiğim bir lezzet değildi açıkçası. Çikolatalı versiyonunu yapana kadarmış meğer! Birlikte harika bir uyum sağladılar ve sade olanından çok daha fazla ilgimi çekti, damağıma hitap etti diyebilirim.

Dün yaptığım bir koca tepsi ev halkından da aynı beğeniyi almış olacak ki, bitmek üzere şimdi. Gelip gidip kaşıklayasım var, o kadar hafif... Dilerseniz çilek koymayabilirsiniz veya fındık fıstık serpiştirebilirsiniz. Güllaç gerçekten de her elden farklı çıkıyor, buna inanıyorum. Ve ben güllacın sulu sulu, az şekerli olanını seviyorum. Bir gün ise mutlaka trileçeden aldığım cesaretle karamelli güllaç denemesi yapacağım. Birbirlerine çok yakışmazlar mı dersiniz?

Ramazan ayı bitmeden "güllaç dediğin sade olur" önyargınızı bir kenara bırakıp denemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Pişman olmayacağınızın garantisi bendeniz Damy'den!


 


Önceki ve Sonraki
Haberler