EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - YEME - İÇME

Aniden bastıran tatlı krizine: Kakaolu chia puding

Çileğinizi bana bana doyasıya yiyebileceğiniz sağlıklı bir şeyler arayışındaysanız adres doğru! Mükemmel bir tarif sizi bekliyor! 3-4 malzeme ile sağlıklı tatlı alternatifi elde etmek mümkün.

Aniden bastıran tatlı krizine: Kakaolu chia puding
Aniden bastıran tatlı krizine: Kakaolu chia puding
Madem ilkbahar en çok rejim yapılan mevsim seçilmiş; light bir tatlıyla eşlik etsin diyetinize bu enfes tarif. İster ara öğünlerinizde, ister aniden gelen bir çikolata krizi vaktinde yapabilir, tohumlar şişip yumuşayınca tüketebilirsiniz.

Ana malzeme elbette mucize "chia tohumu". Son yılların en mucizevi besini ilan edilmiş. Antioksidan, doğal omega 3 kaynağı, lif, mineral, protein deposu... Tokluk hissi verdiği için diyet listelerinin vazgeçilmezi arasında. Mevsimin meyvesi mis kokulu çileklerle pek çok yakıştı. 

Ben kendi damak tadıma göre ayarladım malzemeleri; pudingin şeker miktarı tamamen size kalmış dilerseniz daha fazla bal/şurup eklemesi yapabilir veya tamamen şekersiz tercih edebilirsiniz. 

Chia tohumunu artık çoğu market raflarında bulabileceğiniz gibi, tüm organik ürün satan dükkanlar veya aktarlardan da temin edebilirsiniz. 

 


Önceki ve Sonraki
Haberler