EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - YEME - İÇME

2 dakikada hazır çikolatalı fincan kek

Hazırlaması 1 dakika, mikrodalgada pişme süresi 70 saniye olduğu düşünülürse 2 dakikada pişirebileceğiniz şahane bir fincan kek tarifi sizi bekliyor.

2 dakikada hazır çikolatalı fincan kek
2 dakikada hazır çikolatalı fincan kek
Harika bir hafta sonu akşamı tatlısı... Arkadaşla, sevgiliyle veya tek başına geçecek keyifli bir film gecesine eşlik edecek daha pratik bir tarif bilmiyorum! Bu tariften bir adet çıkıyor, dilerseniz aynı miktarlarda malzemeleri arttırarak miktarı arttırabilirsiniz.

Bu mikrodalga için üretilmiş bir tariftir dolayısıyla fırında pişirmek isteyenler kaç derecede ne kadar sürede pişirebilirler, söyleyebilmem çok zor. Kek harcının içinde yumurta yok, yumurta içeren tarifler daha süngerimsi oluyor, pek tercih etmiyorum. Kek harcını kahve kupasına koyduktan sonra en tepesine bir yemek kaşığı Nutella kondurup öyle pişiriyorum. Çıktıktan sonra akışkan fındık kremasıyla kekin uyumunu her kaşıkta hissediyorsunuz. 

Herkesin başarılı olacağına emin olduğum bu tarifi mutlaka bir yerlere iliştirmeli ve aniden kapıyı çalan bir tatlı krizi anında pişirip tadına varmalısınız. Yanında bir koca bardak sütle birlikte, hiç bitmesin isteyeceksiniz

Bon Appétit!

Önceki ve Sonraki
Haberler