YAŞAM - TEKNOLOJİ

Apple’dan nice mutlu asırlara!

Türkiye’nin 100. Cumhuriyet Bayramı ülke çapında havai fişekler, törenler ve sevinç gösterileriyle kutlanacak. Apple da cumhuriyetimizin 100’üncü yılını, 100. Yılı Apple platformlarına yayılan özel içeriklerin yanı sıra Türkiye’nin parlayan uygulama geliştiricilerinin ve Türkiye’de müziğin 100 yılının konuşulacağı Today at Apple Etkinlikleriyle kutluyor

profil
BT Ekip
27.10.2023
Apple’dan nice mutlu asırlara!

Cumhuriyetin 100. yılına özel derlenmiş, Türkiye’nin en iyi filmleri, şarkıları, uygulamaları ve oyunlarından oluşan listelerini farklı Apple platformlarında bulabilirsiniz. Apple’ın iftiharla sunduğu yerli sinemanın en iyilerinden oluşan 100 harika filmi Apple TV’de, Türkiye’nin müzik ile 100 yılını tarihimize damga vurmuş şarkıları Apple Music listelerinde, Türk geliştiricilerin tasarladığı birbirinden harika uygulamaları ve oyunları App Store’da keşfedebilirsiniz.

Today at Apple etkinliklerinde ise Cumhuriyet’in 100. yılında Türkiye’de müziğin çeşitliliğine dair bilgiler paylaşılırken, diğer tarafta Meditopia, Otsimo ve Recontact’in yaratıcılarıyla uygulama geliştirmenin incelikleri konuşulacak, yaratıcı dünyanın yenilikleri keşfedilecek. 100. yıla özel olarak hazırlanan Apple platformlarındaki içerikleri aşağıda bulabilirsiniz.

Apple, Cumhuriyet’in 100. yılını, müziğin Türkiye’deki bir asırlık macerasıyla kutluyor. Alanında usta yazarlardan oluşan Apple Music editörlerinin hazırladığı bu özel bölümle TSM’den THM’ye, rock’tan hip hop’a, pop’tan arabeske Türkiye’yi etkileyen ve değişen dünyayla birlikte şekil değiştiren türlerin hikayelerinde yola çıkmaya hazır olun. Hem geçmişin izlerinin, hem de geleceğin bakış açısının müzik üzerindeki etkisini gözlemleme şansı bulacağınız listelerle her dönemin öne çıkan kayıtlarını keşfedebilirsiniz.


Türkiye’nin gün geçtikçe daha başarılı olan uygulama geliştirme stüdyoları, cebe sığan türlü türlü araçlar ve eğlence biçimleri üretiyor. Bu uygulamalar ve oyunlar daha sağlıklı ve mutlu hissetmemize, yeni şeyler öğrenmemize, harika maceralara çıkmamıza, doyasıya içerik üretmemize ve daha fazlasını yapmamıza yardımcı olabiliyor. Cumhuriyetin 100. yılına özel derlenmiş, Türkiye’nin en iyi filmleri, şarkıları, uygulamaları ve oyunlarından oluşan listeleri keşfedin

App Store 100. yılı özel içeriklerle kutluyor

  • App Store geliştirmecilerden ipuçları paylaşmaya devam ediyor. Uygulama geliştiricilerinden Rina Onur Şirinoğlu, oyun üreticilerinin başarılı olmak için oyuncuları neyin heyecanlandıracağını dikkatlice düşünmeleri gerektiğine değinirken, Zafer Elçik birbirinden farklı öğrenme becerilerine sahip çocuklar için uygulama üreten geliştirme şirketi Otsimo ile, özel eğitimi demokratikleştirmeyi hedefliyor.
  • Bir asırdır Türkiye, ülkenin dört bir yanından yerel hayatın izlerini yansıtan öykülerle, zengin bir edebiyat üretiyor. Storytel, Dinlebi ve TRT Dinle gibi uygulamaların sesli kitap, e-kitap ve radyo tiyatroları seçkisiyle unutulmaz bir Anadolu gezisine çıkabilirsiniz.
  • Türkiye’nin gün geçtikçe daha başarılı olan uygulama geliştirme stüdyoları, cebe sığan türlü türlü araçlar ve eğlence biçimleri üretmeye devam ederken, ülkenin yetenekli geliştiricilerinin oluşturduğu 100 muhteşem uygulama ve oyuna göz atabilirsiniz.
  • Türk filmlerinin dijital dünyada yer sahibi olmasında önemli rol oynayan MUBI’nin editörlerinin Cumhuriyetin 100. yılını kutlamak için paylaştığı harika seçkiyi inceleyebilirsiniz.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog