YAŞAM - SEYAHAT

Kapadokya’daki Museum Hotel, dünyanın en iyi 50 lüks otelinden biri seçildi

Amerikan lüks stil dergisi Robb Report tarafından belirlenen, dünya çapında en lüks 50 otelin duyurulduğu listede Türkiye’den Museum Hotel de yer aldı. Kapadokya’daki Museum Hotel, listeye Türkiye’den giren tek otel oldu

Kapadokya’daki Museum Hotel, dünyanın en iyi 50 lüks otelinden biri seçildi

Dünyaca ünlü lüks stil dergisi Robb Report her yıl ‘The Best of the Best’i, diğer bir deyişle dünyadaki en iyileri belirliyor. Bu sene dünyadaki en iyi oteller arasında ilk 50’yi belirleyen yayının ‘Dünyanın En İyi 50 Lüks Oteli’ listesinde Türkiye’den tek otel olarak yer alan Museum Hotel, büyük bir başarıya imza attı. Dünyadan seçilen ve hepsi birbirinden farklı özelliklere sahip olan bu 50 otel, en üst düzeyde lüks misafirperverlik sunmaları kriterine bağlı olarak belirlendi.

Her sene o yıla ait en iyi lüks otellerin dünya genelinde değerlendirildiği, dünyayı dolaşan seyahat tutkunlarının vazgeçemedikleri adresler, ‘En İyilerin En İyileri’ listesinde yer almak için aday olabiliyor. Oteller, dünyanın en seçici gezginleri tarafından tekrar tekrar denenerek test ediliyor. Yıllar içinde gerçekleşen seyahatlerde süreklilik sağlayacak biçimde sundukları lüks deneyim ‘Dünyanın En İyileri’ arasında yer almalarını sağlayacak kriteri oluşturuyor.

‘Dünyanın En İyi 50 Lüks Oteli’ arasında yer alan, Kapadokya’da Uçhisar Kalesi’nin yamaçlarında bulunan ve bölgenin ilk lüks oteli olma özelliğini taşıyan Museum Hotel, yaşayan müze konsepti ile dünyanın dört bir yanından ziyaretçi ağırlıyor. Aynı zamanda Türkiye’nin tek ‘Relais & Chateaux’ unvanlı oteli olan, pek çok sayıda prestijli ödüle layık görülen Museum Hotel, bu seçkin listeye girerek, uzun yıllara dayanan başarısını perçinledi.

‘Yaşayan müze’ konseptiyle, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Kapadokya’da konumlanan Museum Hotel; Göreme, Aşk ve Güvercinlik Vadileri ile Avanos ve Erciyes Dağı’nın muazzam manzarasını gözler önüne seriyor. Otel; tamamı birbirinden farklı ve paha biçilmez antikalarla dekore edilmiş 34 kaya ve geleneksel taş odası, havuzlu suitleri ile dünyanın dört bir yanından yabancı ve yerli turistleri ağırlıyor.

Oda ve suitlerinde, restoran, lobi ve dış mekanlarında Nevşehir Müzesine kayıtlı Hitit, Roma, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait benzersiz antikaların sergilendiği otelin her detayı, tarihten ve yörenin kimliğinden izler taşıyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler
psikolog çift terapisi