EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - SEYAHAT

İstanbul'un en temiz plajları

Sağlık Bakanlığı İstanbul'un en temiz ve en kirli plajlarını açıkladı. 2019 Temmuz ayı verilerine göre İstanbul'un 11 plajı kötü, 10'u mükemmel olarak nitelendirildi. İşte İstanbul'da denize girebileceğiniz plajlar...

profil
BT Ekip
05.07.2019
İstanbul'un en temiz plajları

Sağlık Bakanlığı, Türkiye’nin plajlarında yaptığı analiz sonuçlarını Yüzme Suyu Takip sistemi adı verilen sitede yayınlamaya başladı. 'Mükemmel, iyi, kötü ve girilmesi yasak' olarak değerlendirilen plajlardaki verilere vatandaşlar yuzme.saglik.gov.tr adresinden ulaşabiliyor. 2019 Temmuz verilerine göre Silivri'de Uyumkent Sitesi Önü, Semizkum Basınkent 4 Site önü, Semizkum çadır ve kamp yeri, Parkköy Sitesi önü, Baskent Sitesi önü olarak belirtildi. Büyükçekmece'de Mimar Sinan sahili, Tuzla'da ise Belediye Halk Plajı olarak belirtildi. Şile'de Uzunkum Plajı (dere yanı) ve Halk Plajı “Mükemmel” olarak derecelendirildi.


Beylikdüzü'nde West İstanbul Marina plajı, Bakırköy'de Yeşilköy plajı, Beykoz'da Riva Elmasburnu plajı, “kötü” olarak nitelendirildi. İstanbulluların sıkça tercih ettiği adalarda da deniz suyu analiz sonuçları kötü çıktı. Buna göre Kınalıada'da Su Sporları Klübü Önü, Vapur İskelesi, Büyükada Yörükali Plajı, Halk Koyu plajı, Aya Nikola Halk plajı, Su Sporları Kulübü önü, Nakıbey plajı ve Sedef Adası Halk plajı “kötü” olarak işaretlendi.


Önceki ve Sonraki
Haberler