EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - SEYAHAT

Daha iyi tatil fotoğrafları çekmek için 5 ipucu

Daha etkileyici Instragram fotoğrafları için 5 önemli ipucuyu sizler için derledik.

profil
BT Ekip
30.08.2017
Daha iyi tatil fotoğrafları çekmek için 5 ipucu

Yolculuğunuza başlamadan önce gideceğiniz yerle ilgili mutlaka araştırma yapın. Bunun için en yararlı kaynak Instagram’da ‘yerler’ seçeneği üzerinden gideceğiniz noktayı incelemek. Bu sayede mutlaka görmeniz gereken yerleri ve çekilen fotoğrafları görebilirsiniz. 

İyi ve kötü bir fotoğraf arasında en büyük fark ışık kullanımıdır. Fotoğraflarınızı her zaman güneş doğduktan hemen sonra ya da batmadan önceki anlarda çekmeye çalışın. Bu ‘büyülü’ saatlerde en etkileyici kareleri yakalayabilirsiniz. Fotoğraf çekmek için en kötü saat ise güneş ışınlarının en dik olduğu öğle saatleridir. Eğer bu saatlerde fotoğraf çekmek istiyorsanız mutlaka bir gölgenin altına yerleşin.  Bizim tavsiyemiz ise her zaman sabahın ilk saatlerini tercih etmeniz. Hem sokaklar bomboş olacak hem de en güzel ışığı yakalamış olacaksınız.

Eğer tek başınıza geziyorsanız kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan bir tripod ve uzaktan kumanda sayesinde ne güzel kareleri yakalayabilirsiniz.

Telefonunuzdaki fotoğraf düzenleme uygulamalarının gücünü hafife almayın! Fotoğrafınızın etkileyiciliğini bu programlarla daha da artırabilirsiniz. En çok kullandığımız uygulamaları bu listede yazmıştık.

Moda, fotoğrafları güzelleştirir ama bu her zaman yeni ve pahalı bir gardıroba ihtiyacınız olduğu anlamına gelmez. Gün içinde ne giyeceğinizi ve bunun bulunduğunuz yere uygun olup olmadığını gözden geçirin. Baskılı ve çok desenli kumaşlardan uzak kalarak, tek bir renk seçmeniz daha iyi bir seçim olacaktır. Fotoğraflarda kendinizi ön plana çıkarmak için ortamın kontrast bir rengini tercih edebilir veya başka bir canlı renkte karar kılabilirsiniz.

Önceki ve Sonraki
Haberler