EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - SEYAHAT

Avrupa’nın en romantik 10 başkenti

Romantizmi Sevgililer Günü’yle sınırlayanlardan değilseniz ve sevgilinizle seyahat etmeyi seviyorsanız; rotanızı Avrupa’nın en romantik başkentlerine çevirmeye ne dersiniz? Bir internet sitesinin yaptığı habere göre, Avrupa’nın en romantik başkenti Paris çıktı. İşte araştırmanın diğer kazananları…

profil
BT Ekip
02.03.2022
Avrupa’nın en romantik 10 başkenti

Uswitch.com/mortgage sitesi; Avrupa’nın en romantik başkentlerini belirlemek için bir araştırmaya imza attı. Araştırma; yerel restoranların romantik atmosferlerini, yemek ve hizmet puanlarını değerlendirerek ve binlerce yorum arasından sıyrılanları göz önüne alarak, en romantik Avrupa başkentinin ‘romantizm puanı’nı 10 üzerinden hesapladı.

Araştırmada ‘Aşk şehri’ unvanını, tahmin edildiği gibi Paris kazandı. 10 üzerinden 10 puan alan Fransız başkentinin restoranları konukları tarafından son derece romantik bulunuyor. Araştırmada ikinci sırada 9.7’lik puanla Danimarka’nın başkenti Kopenhag yer alıyor. Araştırmaya göre Avrupa’nın en romantik üçüncü başkenti ise Berlin. Almanya’nın başkenti Berlin, araştırmada 9.5’lik bir romantizm puanına sahip oldu.

İşte Avrupa’nın en romantik ilk 10 başkenti ve aldıkları romantizm puanı…

(10 puan)


(9.7 puan)


(9.5 puan)


(9.2 puan)


(9.0 puan)


(8.9 puan)


(8.1 puan)


(7.9 puan)


(7.9 puan)


(7.8 puan)


Önceki ve Sonraki
Haberler