EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - SEYAHAT

Ağustos bitmeden görmeniz gereken 5 yer

Portekiz'in uzun sahil şeridinde saatlerce dolaşmak, balina göçüne eşlik etmek, Sardinya'nın mavi sularında serinlemek.... Ağustos ayı dünyanın dört bir yanında, birbirinden farklı etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Bakalım sizin hayalinizde neresi var?

profil
Mina Karanis
12.08.2016
Ağustos bitmeden görmeniz gereken 5 yer

Ağustos ayı balina sürülerinin göçünü izlemek için en uygun zamanlardan birisi. Avustralya’nın batı kayısı yaklaşık 30 bin kambur balinanın göç yolu içerisinde bulunuyor. Bu Ağustos’ta ziyaretçiler Unesco koruması altında olan Ningaloo’da balinalarla yüzme şansı yakalayabilecekler. Ningaloo’da balinalar dışında yunus, kaplumbağa gibi birçok çeşit deniz canlısına da denk gelmek mümkün. 

Ağustos bitmeden görmeniz gereken 5 yer

Ortaçağ dönemleri ilginizi çekiyorsa, Unesco’nun listesinde bulunan Visby kentine yolculuk yapabilir ve Medeltidsveckan etkinliğine katılabilirsiniz. 1984 yılından beri gerçekleştirilen Ortaçağ Haftası (Medieval Week) ortaçağ dönemini her anlamıyla size deneyimletmeye hazırlanıyor. 7-14 Ağustos tarihleri arasında 40 bin ziyaretçinin katılması beklenen etkinlik, ateş gösterileri, sokak tiyatroları ve birbirinden farklı etkinlikleriyle çok farklı bir deneyim olabilir.

Ağustos bitmeden görmeniz gereken 5 yer

Bu yaz araba yolculuğuna çıkalım, istediğimiz yerde kalalım istediğimiz yerde denize girelim özgür bir tatil geçirelim diyorsanız; Portekiz sahil şeridi güzel bir seçenek olabilir. Arabayı önceden kiralayıp önünüze haritayı açıp rotanızı için gerisi kendiliğinden gelecek; Porto, Lizbon, Algarve...

Ağustos bitmeden görmeniz gereken 5 yer

Kenya’da Serengeti Ulusal Parkı’nın içinde yer alan Masai Mara Rezerve Bölgesi Ağustos ayında bir doğa harikası haline dönüşüyor. Her sene milyonlarca hayvan Kenya’dan Tanzanya’ya doğru göç ediyor; Ağustos ayı, Masai Mara’da Büyük Göç’e tanıklık etmek için en doğru zaman. 

Ağustos bitmeden görmeniz gereken 5 yer

İtalya’nın en büyük ikinci adası olan Sardinya; Ağustos ayında doğası, altın rengi taşları ve deniziyle sizi büyüleyebilir. Sardinya’nın dağların arasında upuzun devam eden sahilleri  ve birbirinden güzel koyları görülmeye değer. Mutfağında ise İtalyan kültürünün dışında 14.yüzyıldan kalma İspanyol esintilerini fark edeceksiniz. İki ana bölgesinden birinde kalmanızı öneririm, Cagliari ve Alghero ikisi de birbirinden güzel.

Ağustos bitmeden görmeniz gereken 5 yer
Önceki ve Sonraki
Haberler