EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - SEYAHAT

23 Nisan için vizesiz tatil önerileri

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın Salı gününe denk gelişi ile birlikte 4 günlük bir tatil fırsatı doğdu. Kolaylıkla ulaşabileceğiniz vizesiz seyahat önerilerimizi bir araya getirdik.

profil
BT Ekip
12.04.2019
23 Nisan için vizesiz tatil önerileri

Makedonya yalnızca yedi yüz bin nüfuslu küçük bir Balkan ülkesi. Fakat bu küçük ülke 3-4 günlük bir seyahat için size tahmin ettiğinizden çok daha fazlasını sunmaya hazır. Vardar Nehri’nin kıyısına kurulu başkent Üsküp, Ohrid Gölü kıyısındaki Ohrid, Bitola (Türkçe adıyla Manastır) ve Tetova mutlaka görmeniz gereken 4 nokta. Bu şehirlerin hem mimari yapısı ve doğal güzellikleri hem de lezzetleri sizi büyüleyecek. Cevabi, börek ve Kaymaçina’yı tatmadan dönmeyin. TL ile neredeyse eşdeğer alım gücü ise bonus!


Kıbrıs  Sicilya ve Sardinya’dan sonra Akdeniz’in üçüncü büyük adası… İklimi, tarihi, doğal güzellikleri, antik kentleri ve yemekleri ile size ilham verici günler yaşatacak olan bu adaya Türk vatandaşları Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırından yalnızca kimlik ile giriş yapabiliyor. Unutmayın, pasaportunuza işlendiği taktirde Yunanistan’a giriş yapamıyorsunuz…. Lefkoşa, Gazimağusa, Girne, Güzelyurt ve İskele olmak üzere 5 bölgeden meydana gelen Kuzey Kıbrıs’ta 3-4 gün içerisinde hem denize girmek hem de gezmek istiyorsanız belli bir seçmenizi öneririz. Bedesten (St. Nicolas Kilisesi), Selimiye Camii (St. Sophia Katedrali), Büyük Han nedeniyle Lefkoşa ve Girne Kalesi , Bellapais Manastırı ile ünlü Girne’yi mutlaka görmeniz gerektiğini ekleyelim. 
 


Karadeniz sınır komşumuz Gürcistan’a kimlik ile giriş yapabiliyorsunuz. Kara yoluyla kolaylıkla ulaşabileceğiniz Batum’da birçok restoran ve kafenin yer aldığı Piazza Meydanı, 7 metre yüksekliğindeki aşk ve hoşgörü heykeli Ali&Nino, Ters Restoran ve dünyanın en büyük 2. botanik bahçesi olan Batum Botanik Garden ve Sputnik Tepesi mutlaka görülmeli. 


Ülkeye vizesiz ve hatta sadece kimliğiniz ile giriş yapmak mümkün. Fiyatların son derece uygun olması, gece hayatı, zengin mutfağı ve tarihi zenginlikleriyle son yıllarda turistlerin akınına uğrayan bu güzel ülkede geçireceğiniz günler için Selin Semerci’nin hazırladığı rehberi okuyabilirsiniz. 


Bosna Hersek ülkemize yakınlığı, vizesiz seyahat imkanı, tarihi ve doğal güzellikleri ile en çok tercih edilen seyahat rotalarından. Mina Karanis’in başkent Saraybosna ve çevresine özel hazırladığı rehberi okuyabilirsiniz. 


Önceki ve Sonraki
Haberler