EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - KEŞİF

Orient Express ile zamanda yolculuk mümkün

Telefonlarınızı uçuş moduna alıp, zaman yolculuğuna çıkmaya ne dersiniz? Kulağa çok güzel geliyor değil mi? Bir süreliğine de olsa ulaşılmaz olmak, stresten kalabalıktan kaçmak. Mina Karanis yeni yazısında şehrin en gizli ve büyüleyici deneyimini sizler için yazdı.

profil
Mina Karanis
14.12.2016
Orient Express ile zamanda yolculuk mümkün

1893 yılında Bükreş’ten Orient Expressi ile İstanbul Sirkeci Gar’ına seyahat edeceğinizi söylesem, hem de birinci sınıf kompartımanda özel bir akşam yemeği eşliğinde.  İlginizi çekmeyi başardıysam anlatmaya devam edeyim.

10 Karaköy Oteli’ne geliyorsunuz ve -1’inci kata iniyorsunuz(telefonlar artık çekmiyor). Girişte sizi kibar bir garson prosecco ile karşılıyor. Pasaport ve biletinizi gösteriyorsunuz ve kompartımana doğru devam ediyorsunuz. Uzun bir masa ve yeni tanışacağınız 30 kişiyle maceralı bir yolculuğa başlıyorsunuz. Masa titremeye başlıyor, trenin uğultusu geliyor ve yolculuk başlıyor. Başta herkes çekingen sonrasında oyuna kendisini bırakıyor, dünyadan kopuyorsunuz.

Trenin kalkmasıyla şu anki kimliğinizi dışarıda bırakın ve oyuna girin, hatta rol yapın 1800’lü yıllardan bir kişiliğe bürünün, sosyalleşin, doğaçlama yapın; bu bir oyun, bu yemeği en güzel şekilde içinizden geldiği gibi geçirin. Bu yolculuk hiç öyle sakin geçmeyecek, heyecan, silahlar, müzik hatta oyuncular arasında polisiyenin kraliçesi Agatha Christie bile var.

Şef İpek Mutlu, fine dining mutfağı ile 1893 yılını o kadar güzel harmanlamış ki yemeklerin sunumları adeta birer sanat. Menüyü sizinle paylaşmıyorum adı üstünde “Secret Dining”, tadımlayacağınız bambaşka 5 çeşitle yemeğe ve lezzet doyacaksınız.

Bu özel gecenin ismi “Secret Dining” “En Route”; Cumartesi akşamları 10 Karaköy’den tren kalkıyor kaçırmayın, en geç saat 19:45’te otelin lobisinde olun. En yakın yolculuk 7 Ocak’ta gerçekleşecek, biletler sınırsız içki seçeneği ile Biletix’te 350 TL.

Adres: Kemeraltı Caddesi No:10 Karaköy/İstanbul Tel: 0212 703 33 33

Önceki ve Sonraki
Haberler