EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - KEŞİF

Galata’nın en yenisi

Meksika biberi, çiğ badem veya baharatlı şuruplarla hazırlanan özel kahveleriyle Federal Coffee Company, üçüncü dalga kahve trendinin en yeni üyesi...

Galata’nın en yenisi
İstanbul’daki üçüncü dalga kahve akımının ilk ve en bilinen temsilcilerinden MOC'un kurucularından; uluslararası barista jürisi üyelerinden Avustralyalı Sam Çeviköz yeni yerini Galata'da geçtiğimiz hafta açtı.

MOC ile yollarını ayıran ve ortağı Levent Koçarslan ile birlikte Federal Coffee Company’i açan Sam Çeviköz, tam bir kahve tutkunu. Kendine has tarzı ile Federal Coffee’yi anlatırken yeni doğmuş çocuğundan bahsediyor gibi hevesli. Önceden özel tasarım ürünler satan Selfestate mağazasına ev sahipliği yapmış olan dükkan, hem samimi dekorasyonu hem de arka planda çalan müzikler ile gerçekten harika bir yer olmuş.

Avustralya usulü nitelikli kahve kavurma yöntemleriyle, çekirdeklerin doğal tatlarını ve aromasını koruyan, 3’ncü nesil kahve anlayışına yeni bir boyut getiren Federal Coffee Company’nin yenilikçi tatları arasında, çiğ badem, Meksika biberi, bitter çikolata, Jalapeno ve baharatlarla elde hazırlanan şuruplarla, Federal'in spesiyal blendinden üretilen Cold Brew kahveli kokteyl çeşitleri öne çıkıyor.Tarabya’daki kahve fabrikasında üretip çeşitli noktalara dağıttığı kahveleri ile İstanbul yeme-içme dünyasının yakından tanıdığı bir kişi olan Sam Çeviköz’ün bu seneki planları arasında Federal Coffee Company’yi ile Nişantaşı, Kanyon, Arnavutköy, İzmir ve Ankara gibi çok çeşitli lokasyonlarda müşteri ile buluşturmak var. Hafta sonları çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yapacak olan Federal Coffee Company Galata’daki eviniz olacak benden söylemesi.

Önceki ve Sonraki
Haberler