EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - EV

Yılbaşı sofrasını nasıl dekore etmeli?

Yılbaşı gibi özel günlerde sevdiklerimizle geçireceğimiz mutlu anlar, paylaşacağımız güzel sofralar günü özel ve değerli kılan unsurlardır. Sevdiklerimiz için hazırlayacağımız yılbaşına özel masada tüm yıla yetecek enerjiyi toplayabiliriz. En şık yılbaşı sofraları için hazırladığımız listeye göz atarak, ilham alabilirsiniz.

profil
BT Ekip
23.12.2016
Yılbaşı sofrasını nasıl dekore etmeli?
Şık yılbaşı sofraları için harika öneriler

Yılbaşını evde geçirecek ve davet verecek olanlar için sofra düzeni hazırlıkları şimdiden başladı. Yılbaşı sofranız için öncelikle hangi renkleri kullanacağınıza karar verin. Tek renk seçebileceğiniz gibi renkleri birbirleriyle de karıştırarak farklı bir konsept oluşturabilirsiniz. Renge karar verdikten sonra sofranızda hangi ürünleri kullanacağınıza karar veremiyor veya ürünleri bulamıyorsanız, doğru yerdesiniz. 

Yılbaşı sofrasını nasıl dekore etmeli?

Bu özel gecede sofranıza biraz ağır bir hava katmak isterseniz mutlaka altın sarısını tercih etmelisiniz. Altın sarısını tabaklarınızda da tercih edebilirsiniz, ancak biraz farklılık isterseniz son zamanlarda moda olan çatal-bıçak takımlarınızla da kullanabilirsiniz. Bizim önerimiz sofrada mutlaka gözü yormayacak sade bir ikinci renk seçmeniz ve aksesuarlarla bunu desteklemeniz. 

1-Zara Home 2-H&M Home 3-Ikea 4-Vakko Home 5-Paşabahçe 6-Zara Home 7-Zara Home 8-H&M Home 9-Zara Home 10-Vakko Home 11-Dekorazon 12-Karaca Home 13-Porland

Yılbaşı sofrasını nasıl dekore etmeli?

Kırmızı ve yeşil kuşkusuz yılbaşı ruhuna en çok yakışan renkler. Klasik yılbaşı renkleri olarak sofranızda kullanabileceğiniz bu tonlarla sıcacık bir ortam hazırlayabilirsiniz. Kristal bardaklar, gümüş çatal bıçak takımları ve şamdan gibi aksesuarlarla sofranızın dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz. Ayrıca hazırlayacağınız sofrada isim kartlarının yanına davetlilerinizle çekilmiş fotoğrafları iliştirerek hoş bir sürpriz yapabilirsiniz.

1-Mudo Concept 2-Tantitoni 3-Boyner 4-Beymen 5-Zara Home 6-Zara Home 7-Porland 8-Zara Home 9-Ikea 10-Ikea 11ve 12-Mudo Concept

Yılbaşı sofrasını nasıl dekore etmeli?

Renkleri daha az kullanmak istiyorsanız gümüş sizin için iyi bir seçenek olacaktır. Örneğin beyaz ve gümüş renklerin hâkim olduğu şık bir sofra, misafirlerinizi büyüleyebilir. Gümüşlerinizde metalik tonlar seçerek sofralarınıza ışıltı kazandırabilirsiniz. Unutmayın, yemek takımları, bardaklar, servisler kadar küçük ayrıntılar da sofranıza güzellik katması için aynı derecede önemli. Mumlar, şamdanlar, peçeteler, geyik objeleri, çam ağaçları gibi yılbaşını anımsatacak pek çok aksesuarı sofranızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

1-Beymen 2-Zara Home 3-H&M Home 4-Zara Home 5-Porland 6-Porland 7-Crate&Barrel 8-Stradivarius 9-Ikea 10-Porland 11-Vakko Home 12-Porland 13-Zara Home 14-Zara Home 15-Zara Home 16-H&M Home

Yılbaşı sofrasını nasıl dekore etmeli?
Önceki ve Sonraki
Haberler