EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - ANNE - ÇOCUK

Çocuklarla hafta sonu etkinlikleri (24-25 Aralık)

buseterim.com.tr okuyucusu anne ve babalar için tiyatrodan atölye çalışmalarına çocuklarınızla birlikte keyifli vakit geçirebileceğiniz aktiviteleri derledik.

profil
BT Ekip
23.12.2016
Çocuklarla hafta sonu etkinlikleri (24-25 Aralık)

Anadolu’dan lezzetler

24 Aralık Cumartesi günü, 11.00 ile 12.30 saatleri arasında minik şefler yemek kültürünü tanıyor. “Anadolu lezzetleri” ile hem eğleniyor hem de lezzetine bayılacağınız yemekleri pişiriyor. Kitchen Creates, Bostancı’daki bu atölyeye katılım ücresi ise 95 TL. Biletlerinizi Biletix'ten alabilirsiniz.

Kar Küresi

25 Aralık Pazar günü, 4-7 yaş çocuklar için 13.00 ile 14.00 , 8-12 yaş çocuklar için 15.00 ile 16.00 saatleri arasında gerçekleşecek olan kar küresi atölyesinde çocuklar kar kürelerini yaparken yoğunluk, karışım, sıvı, saydam ve opak gibi kavramlar ile tanışacaklar. Isteyen çocuklar yaptıkları kar kürelerini alacaklar isteyenler ise yeni yıl hediyesi olarak birbirlerine hediye edebilecekler. Katılım ücresi ise 50 TL.

Sanatın Fiziği Atölyesi

İstanbul Modern’de hafta sonu düzenlenen sanatin fiziği atölyesi, İtalya’daki futurist çalışmaların başladığı dönemleri inceleyen bir sunumla başlıyor ve ardından hareket olgusunun sanatı ve sanatçıları nasıl etkilediği anlatan bir sergi gezip öğrendiklerini gözlemleme imkanı buluyor. 4-6 yaş grubu için 24 Aralık 14.00-15.10, 7-10 yaş grubu için 25 Aralık 10.30-12.00’de gerçekleşecek.

Odada Dört Mevsim

25 Aralık Pazar günü Uniq İstanbul’da gerçekleşecek olan bu büyülü yolculukta çocuklar bir odanın içine dört mevsim sığdırabilmeyi, keyifli vakit geçirmeyi danslarla ve görsel efektlerle öğrenecek. Aynı zamanda hayal güçlerinin sınırsızlığını, hem de müziğin anlatım gücünü keşfe çıkacaklar. Katılım ücreti ise 45TL ile 84 TL arasınde değişiyor. 

İZMİR

Keloğlan ve Masal Hırsızları

Keloğlan’ın sevdiğimiz masalları bizden çalmak istiyen kötü kalpli soytarılara karşı tüm zekasıyla ettiği mücadeleyi anlatıyor. 24 Aralık Cumartesi günü saat 11.00 ve 14.00’da Bergama Kültür Merkezi’nde sahnede. Katılım ise ücretsiz.

ANKARA

Ben Kukla Değilim

24 Aralık Cumartesi ve 25 Aralık Pazar günü her gün saat 12.00da başlayacak olan Ben Kukla Değilim Ankara Başken Titatroları’nda miniklerle buluşacak.Tiyatro da ise şehrin en güçlü ve en eski tiyatrosunun son zamanlarda uğradığı seyirci kaybını ve bunun için Paris’ten getirilen kukla tiyatrosu fikrini patron uygun görünce başlarına gelecekleri anlatıyor.Katılım ise ücretsiz.

 

 

Önceki ve Sonraki
Haberler