EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - EV

Salonunuza basit ama etkili dokunuşlar

İç mekanlarda belirli aralıklarla olarak küçük değişiklikler yapmanın insan psikolojisi üzerindeki olumlu etkilerinden daha önce bahsetmiştik. Salonlarımızda küçük dokunuşlar ile büyük bir değişime hazır mısınız? Hadi birlikte neler yapabiliriz bir bakalım.

profil
Serra Özbay
01.06.2017
Salonunuza basit ama etkili dokunuşlar

Bu yazımızda evimizin salonlarını ele alacağız. Yani en çok vakit geçirdiğimiz, misafirlerimizi ağırladığımız, ailece bir araya geldiğimiz ortak alanımız.  Ailece vakit geçirmek demişken; güzel anılarınızın, en sevdiğiniz aile fotoğraflarınızın olduğu bir fotoğraf duvarı hazırlamaya ne dersiniz? Birkaç farklı boyda satın alacağınız çerçevelerin içine en sevdiğiniz resimleri yerleştirin. Çerçevelerin arasına duvar aksesuarları, yazılı panolar da eklemeyi deneyebilirsiniz. İşte her gördüğünüzde içinizi ısıtacak, güzel anılarınızı anımsatacak o sıcacık köşe hazır! 

Salonunuza basit ama etkili dokunuşlar

Şu sıralar iç mekanlarda kullanılan en revaçta malzemelerden birisi de mermer. Doğal dokusu, yüzlerce alternatifi ve dayanıklılığı en önemli tercih sebepleri. Siz de cam veya ahşap tablalı yemek masanızdan sıkıldıysanız, salonunuza uygun renkte bir mermer seçip sadece tablayı değiştirmeyi deneyin. Böylece komple masanızı yenilemeye gerek kalmadan, etkili bir değişime şahit olacaksınız. Sehpa tablalarınız için de farklı materyaller deneyebilirsiniz. Örneğin cam tablalı orta sehpanız için uygun ölçüde bir ayna kestirip, küçük bir bütçeyle bambaşka görünümlü bir sehpaya sahip olabilirsiniz. 

Salonunuza basit ama etkili dokunuşlar

"Koltuk takımımı yeni aldım daha iki sene oldu ama çok sıkıldım." Evet tam da bu cümle. Ne demiştik? İç mekanlarda küçük değişiklikler yapmak şart, sıkılmamak ve mekanın enerjisini düşürmemek için. Senede veya iki senede bir yapacağınız ufacık dokunuşlar ile mobilyalarınızın ömrünü uzatabileceğinizi biliyor muydunuz? Peki "15 sene oldu bir çivi çakmadım" durumunun aslında çok gurur verici olmadığını biliyor muydunuz? Tıpkı kıyafetleriniz gibi mobilyalarınız ile de farklı kombinasyonlar denememelisiniz. Örneğin; uzun zamandır iş toplantılarına giydiğiniz o beyaz ipek gömlek. Bir jean ve kırmızı bir fularla kombinleyerek bambaşka bir görünüm yakalayabilirsiniz. İşte mevcut mobilyalarınızı da böyle düşünün. Farklı tarzda aksesuarlarla onları daha spor, daha modern ya da daha şık bir görünüme ulaştırmak sizin elinizde. Koltuk takımı konusuna dönecek olursak; farklı renkte koltuk şalları ve yastıklar ile onları hayalinizde görünüme adapte etmeyi deneyin.

Salonunuza basit ama etkili dokunuşlar

Salonunuzda en az bir adet yeşil bitki bulundurmaya özen gösterin. Taze çiçeklerin de mekanın enerjisini yükselttiğini unutmayın. İç mekan bitkileri arasından bakımını en kolay üstlenebileceğinizi düşündüğünüz olanını tercih edin. Taze çiçekleri salonunuzun en gözükür noktasına konumlandırın. Her gördüğünüzde sizi mutlu edeceğini garanti ediyoruz.

Salonunuza basit ama etkili dokunuşlar
Önceki ve Sonraki
Haberler