EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - EV

Eviniz sizin hakkınızda ne söylüyor?

Kıyafetlerimizin ve duruşumuzun bizim hayatımız ve karakterimiz hakkında çevremizdekilere ipuçları verdiği bilinen bir gerçek. Giysilerimizde seçtiğimiz tarz, renkler ve modeller kişiliğimizden parçalar taşır. Tarzımızı ve kişiliğimizi en az giydiğimiz kıyafetler kadar yansıtan evlerimizin dekorasyonudur. Üstelik dekorasyon ve tasarımların her bir özelliği kendimiz hakkında başka şeyler söyler. İşte evimizdeki dekorasyon unsurlarının hakkımızda söyledikleri...

profil
BT Ekip
20.08.2017
Eviniz sizin hakkınızda ne söylüyor?

Evimizin giriş kapısının rengi karakterimiz hakkında ne söyleyebilir? Komşularımıza ve evimizi ziyaret eden konuklarımıza bizle ilgili ne kadar ipucu verebilir? Tahmin ettiğinizden de fazla! Örneğin giriş kapınızın renginden ne kadar sosyal olduğunuz anlaşılabiliyor. Renk uzmanlarına göre kırmızı ya da sarı gibi sıcak renkli giriş kapıları kalabalığa karışmaktan korkmayan, sosyal ve girişken insanların yaşadığı evler için ideal. Mavi giriş kapıları ise, ev sahibinin mizacının sakin ve rahat olduğunu işaret ediyor. Eğer yeşil bir giriş kapınız varsa geleneklere önem veren bir insan olduğunuz söylenebilir. Siyah giriş kapıları ise tutarlı, istikrarlı ve ağırbaşlı insanları temsil ediyor. Giriş kapılarında az rastlanan bir renk olsa da, eğer hayallerinizin peşinden koşan ve duygusal olarak dengeli biriyseniz evinizin kapısının turkuaz olması fikrine bayılacağınıza eminiz. Beyaz kapılar ise düzenli ve sadelikten yana bir karakterinizin olduğunun işareti. 

Eviniz sizin hakkınızda ne söylüyor?

Karakteriniz hakkında çevrenize çok fazla ipucu vermek istemiyor ve gizemli biri olarak kalmak mı istiyorsunuz? O halde size tavsiyemiz kimseyi giysi dolabınıza yaklaştırmayın çünkü uzmanlar gardıropların insanlar hakkında çok fazla şeyi belli ettiğinde hemfikirler. Örneğin eğer eski kıyafetlerinizi asla atamıyorsanız, size artık uymayan giysiler bile hâlâ düzenli bir şekilde dolabınızda yer ediyorsa bu duygusal bir insan olduğunuzu ve geçmişten ve anılarınızdan kopmak istemediğinizi gösteriyor. Ayrıca dolabınızdaki kıyafetlere renklerine göre diziyorsanız estetik olarak oldukça kuvvetli bir bakışınız olduğu kesin. Eğer giysilerinizi fonksiyonlarına göre organize ediyorsanız da pratik ve sıkılgan bir insan olduğunuzu söyleyebiliriz. 

Uluslararası dekorasyon ve mimari sitesi Homify.com.tr tarafından hazırlanmıştır.

Eviniz sizin hakkınızda ne söylüyor?

Yatak odaları her ne kadar yalnızca kendimiz ve eşimiz için dizayn ettiğimiz yaşam alanları olsa da hâlâ bizim hakkımızda oldukça fazla şey söyleyebiliyorlar. Örneğin yatağınızın ne kadar düzenli olduğu işinizi ne kadar sevdiğinizi ve hatta spor yapıp yapmadığınızı belli ediyor. Eğer her sabah yatağınızı toplamaktan nefret ediyorsanız ya da çok üstünkörü bir şekilde yatağınızı düzeltiyorsanız o halde işinizi pek sevmediğinizi ve spor yapmayan bir insan olduğunuzu söyleyebiliriz. 

Eviniz sizin hakkınızda ne söylüyor?

Oturma grubunuzu süsleyen yastıkların yalnızca koltuklarınızı daha estetik ve rahat hale getirdiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Yastıkların düzenini seçerken aslında kendimize ait özellikleri de açığa çıkarıyoruz. Büyük ve kalın çizgili desenlere sahip olan yastık ve kırlentler kendinize güveninizin tam olduğunu ve başkalarının ne düşündüğünü pek de önemsemediğinizi gösteriyor. Puantiyeli desenlerse eğlenceli ve neşeli bir insan olduğunuzun işareti. Hayvan çizimleri ya da resimleri ile süslenmiş olan yastık ve kırlentlerden hoşlanıyorsanız yaratıcı ve yenilikçi bir karakteriniz var demektir. Geometrik desenler ise düzenli ve titiz olduğunuzu işaret ediyor. Ayrıca eğer oturma odanızda yumuşak ve tüylü yastıklar çoğunluktaysa romantik, daha sert ve düz dokulu yastıklar varsa ağırbaşlı ve ciddi bir insan olduğunuzu söyleyebiliriz. Ayrıca oturma grubunuzla mükemmel bir uyum içindeki yastıklar geleneksel bir yapınız olduğunu, farklı desen ve dokularsa yeniliğe açık olduğunuzu gösteriyor. 

Eviniz sizin hakkınızda ne söylüyor?

Oturma grubunuzun tasarımı, kumaşı, rengi ve dokusu elbette hayat tarzımız ve zevklerimizi yansıtan en belirgin tasarım unsurlarını oluşturuyor. Eğer salonunuzda kapitone dikişleri olan veya deri koltuklarınız varsa yüksek bir estetik ve güzellik anlayışına sahip olduğunuzu gösterir. Kontrast oluşturan renkler ve desenler salonunuzun tasarımında hemen dikkat çekiyorsa o halde son derece arkadaş canlısı, konuksever, sosyal ve eğlenceli bir insan olduğunuzu söyleyebiliriz. L koltuklardan hoşlanıyorsanız daha sokulgan ve pratik bir insan olduğunuz; en sevdiğiniz mobilyalar berjerler ise ağırbaşlı, mesafeli ama dürüst bir karakterinizin olduğu da söylenebilir. 

Eviniz sizin hakkınızda ne söylüyor?
Önceki ve Sonraki
Haberler