EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - EV

Dekorasyonda yeni trend: Terrazzo

1500 yıllık bir tarihe dayanan Terrazzo mermer parçaları ve çimentonun karışımından elde edilen bir malzemedir. İlk olarak zemin kaplaması olarak kullanılan bu malzeme şimdilerde ise zemin, duvar farketmeksizin ve hatta çeşitli objelerin yapımında kullanılıyor. Renklerine ve içinde kullanılan mermer boyutlarına göre farklılık gösteren Terrazzo’ nun kullanım alanlarını Mimar Çiğdem Durmayaz anlattı.

profil
BT Ekip
14.08.2020
Dekorasyonda yeni trend: Terrazzo

Eski apartmanların hollerinde, restoran ve cafe zeminlerinde görmeye aşina olduğumuz Terrazzo günümüz modern yorumuyla artık evlerimizde. Zemin kullanımında istenilen etkiyi çeşit çeşit Terrazzo ile vermeniz mümkün. Algıda farklılık yaratabilmek ve eve modern bir görünüm kazandırabilmeniz için oldukça tavsiye ettiğimiz bu malzemeye Terrazzo İstanbul’dan ulaşabilirsiniz.


Özellikle banyo ve mutfak gibi alanların duvarlarında görmeye başladığımız Terrazzo size kullanım açısından hiçbir zorluk çıkarmayacaktır. Islak zemin diye nitelendirdiğimiz bu alanlarda dayanım açısından oldukça güçlü olan bu malzeme, görsel olarak da farklı bir etki yaratıyor.


Mutfak adaları, sehpalar, mutfak-banyo tezgahları.. Artık mobilyalarımızın yüzeylerinde görmeye başladığımız bu malzeme oldukça trend. Çok çeşitli uygulama alanına sahip Terrazzo kullanımında ilham alabilmeniz için ‘Concrete Collabrative’ isimli Instagram hesabına bir bakın deriz.


Objeler her zaman dekorasyonun tamamlayıcısı. Terrazzo objelerle evinize modern bir dokunuş yapıp, sıradanlıktan uzaklaşabilirsiniz. Mutfak gereçlerinden, sanatsal objelere her türden size seçenek sunan bu objelere evinizde yer açın deriz. 

Bonus: 5 adımda floral dekorasyon


Önceki ve Sonraki
Haberler