EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - EV

Balkon ve bahçe dekorasyonunda 2021 trendleri

Balkonlar ve bahçeler bu yaz en renkli kaçış noktamız... İç Mimar Hakan Kütahya, balkon ve bahçe dekorasyonundaki trendleri anlattı...

profil
BT Ekip
13.05.2021
Balkon ve bahçe dekorasyonunda 2021 trendleri

Bu yaz çok renkli bir hayat başlıyor.  Bahçe ve balkonlara; yeşil, pembe, somon renkleri geldi. Bunları yine açık ahşap tonları ile beyaz, siyah tonlarında mobilyaları ise bu renkteki minderler ve kırlentlerle kombinleyebilirsiniz.


Cotta renk saksılar ve büyük fiber polyester malzemeden yapılan dev saksılar bahçe ve balkonlarda yerini alacak. Aydınlatma da bambaşka bir yere evrildi. Dış mekanlara uygun globe aydınlatmalar bahçelerin dağınık köşelerinde yer almaya hazır. 


Farklı modellerde tekli koltuklarla kombin olmuş çift kişilik koltukların yer aldığı, rengarenk minderli bahçelerde bol botanik bitkilerle alanınızı destekleyebilirsiniz. Ya da yine bembeyaz minderler ve düz renkli mobilyalardan gidip, 70’li yılların renkli ve limon desenli kumaşlarından masa örtüleri kestirip üzerine musluklu cam damacana gibi aksesuarlarla kombin yapabilirsiniz. Sadece bununla kalmayıp, sizleri 70'lerin sonu 80'lerin başına götürecek led ışık aydınlatmalar ve kumaş şemsiyelerle yaz balkon ve bahçelerinizi oluşturabilirsiniz. 


Bir yandan, pop art plastik poliüretan ürünler de artık çok trend hale geldi. Bu malzemeleri  hiç kaldırmadan rahatlıkla, yağmur çamur gibi etkilerden korumak zorunda kalmadan rahatça kullanabilirsiniz.Bunlar dışında, heykeller özellikle de Buda heykelleri gibi Uzak Doğu'ya ait bilinen güçlü figurlerin taş malzemeden yapılmış ürünlerini kalan boşluklara serpiştirebilirsiniz. Geçen yaz her yerde gördüğümüz makrome salıncaklar ise yerini kumaş ve uçları örgü hamaklara bıraktı. 


Bu yaz daha yalın, daha sakin, minimal bahçelere ve balkonlara adım atmalıyız. Düz ve desensiz kumaşlara geçiş yaptık dolayısıyla siyah-beyaz ağırlıklı kırlentlerle bunları destekleyebilir, taş görüntüsü olan büyük şamdanları kullanabilirsiniz. Teras döşemelerinde ise daha desenli ama bildiğimiz klasik çini desen dışında; daha iri geometrik desenli, beyaz üzerine pembe, turkuaz, mavi tonlar yer alıyor olacak. Hasır sepetler yerini beton saksılara bırakıyor. Büyük seramik vazolar, seramik aydınlatmalar ise sizi şu an yapılanlardan öne çıkaracaktır. Benden yaz tüyoları sizden uygulaması:) Güzel bir yaz olsun...

Bonus: Akdeniz mavisini evinize taşımanın 4 yolu


Önceki ve Sonraki
Haberler