EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - EV

Akdeniz mavisini evinize taşımanın 4 yolu

Artık sadece evden dışarı çıktığımızda değil, evlerimizde de dışarıda soluduğumuz o taze havayı istiyoruz. Akdeniz stilini hissetmek için de ilk aklımıza mavi renk oluyor. Deniz havasını evlerimize getiren mavi tonları iç mekan tasarımımızda yazı yaşamak için birebir. Mimarlıkta stabiliteyi, sakinliği ve komforu tanımlayan mavinin tonuna ve kullanım şekline göre evlerimizi göz alıcı bir şıklığa kavuşturduğu da aşikar. Mimar Çiğdem Durmayaz, Pantone Renk Otoritesi tarafından 2020 yılının rengi seçilen klasik mavinin de içinde bulunduğu mavi tonlarıyla yapabileceğiniz dekorasyon fikirlerini derledi.

profil
BT Ekip
05.08.2020
Akdeniz mavisini evinize taşımanın 4 yolu

Mavi tonlarını kolaylıkla toprak renkleri veya beyaz ile kombinleyebilirsiniz. Bu şekilde kullanım Akdeniz’in o sakin havasını evlerinize getirecektir. Dekorasyonda minimal düzeyde kullandığınız aquatik tonlar bile evlerinizde sıcak bir rüzgar estirecek!


Carrie Bradshaw’ın Mr. Big ile yaşadığı o harika Manhattan evinin mutfağında mavi seramiklere dikkat etmeyeniniz var mı? Mutfakta veya banyoda mavi seramiklere yer açın. Küçük bir detay gibi görünebilir ancak bir duvarda yapacağınız seramik döşeme ile odanın bütün havasını değiştirmek mümkün. Özellikle ışıkların seramiklerde yansımasıyla evinizde sıcak bir hava esecek. Geniş ürün paletinin ötesinde özel üretim ürünleriyle de bu işte bir usta olan Gorbon’a bir uğrayın deriz.

Bonus: 5 adımda floral dekorasyon


Evlerinde mavi tonlarını daha cesurca kullanmak isteyenler için bu mobilya alternatifleri bir harika! Dekorasyonunuzu oluşturacak ana parçalarda renkli seçimlere gidebilirsiniz, oldukça trend. Sakin tonlarda oluşturduğunuz ev stilinize eşlik edecek renkli ve kilit tercihler evinizin yıldızı olacak.


Bazılarımızın kişiliği oldukça renkli bazılarımız ise artık bir değişiklik mi istiyor? Akdeniz mavilerini ev dekorasyonunuzda olabildiğince kullanmak için bir engel yok. Kimi zaman bu abartılı renk kullanımları evinizi sıradanlığın ötesine taşıyor. Mavi renk abartıldığında ise kırmızı ve tonlarının aksine hiç gözünüze batmayacak emin olun.

Bonus: Akdeniz kıyılarını evinize getiren 4 film


Önceki ve Sonraki
Haberler