EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - EV

3 adımda pastel pembe ile dekorasyon

Soft pembe veya bebek pembesi de dediğimiz o huzurlu ve dingin renk 2020 kartelasında öne çıkan renk alternatiflerinden Ancak evimizi çok da Pinterest evi yapmadan yaşamımıza bu rengi elegan bir biçimde adapte etmenin 3 yolunu Mimar Çiğdem Durmayaz anlattı.

profil
BT Ekip
22.08.2020
3 adımda pastel pembe ile dekorasyon

Dekorasyonumuzu oluşturduğumuz ana elemanlarda pembe rengi kullanmak istiyorsak mutlaka özellikle toprak tonları ile dengeleyebileceğimiz yan dekorasyon unsurlarıyla kullanmalıyız. Böylelikle erkekleri de evden kaçırmamış oluruz :) Dekorasyonda dengeyi yakalamak kullandığınız malzemelerin niteliğinden bile önemli olabiliyor. Toprak tonlar ile arası iyi olmayanlar ise pastel pembeyi çok daha canlı tonlarla kullanıp yazın enerjisini evlerine taşıyabilir.


Daha önce bahsettiğimiz duvar alçılama yöntemini hatırlarsınız. Soft pembe tonlarını alçıladığımız duvarda kullanabilir rengin ahengini bir kademe daha vurgulayabilirsiniz. Ancak unutmayın pembe rengini duvarlarda kullanırken pastel tonları seçmeye dikkat edin.

Bonus: 5 adımda floral dekorasyon


Pembe aşığı olmayanlar için ev tekstilinde uçuk,pastel pembe tonları bir kaçış noktası. Evde bohem bir hava,  huzurlu bir ambiyans oluşturabilirsiniz.

Bonus: Yatak odanıza yaz getiren 4 nevresim takımı


Önceki ve Sonraki
Haberler