YAŞAM - ANNE - ÇOCUK

Yarıyıl tatilinde yapılacak çok şey var

Yarıyıl tatili geldi, çocuklar karnelerini aldılar ve tatilin keyfini çıkarmaya hazırlar. Şehrin Çocuk Hali birbirinden ilginç aktiviteleri derledi.

profil
BT Ekip
22.01.2016
Yarıyıl tatilinde yapılacak çok şey var

İşte size yarıyıl tatili için eğlenceli vakit geçirebileceğiniz aktiviteler, etkinlikler. Şehrin Çocuk Hali, buseterim.com.tr için hazırladı.

Akbatı AVM yarıyıl tatili boyunca çocuklara her gün farklı bir atölye sunuyor. Yapılacak atölyelerde çocuklar el becerilerini geliştirirken yaratıcılıklarını ortaya çıkaracaklar. Deniz canlılarını ve çevreyi koruma üzerine yapılacak olan çalışmalarda çocukların çevre bilinci gelişecek.  Atölyelerin yanı sıra bir deniz kazasında yunus balıklarının yardımıyla kendisini ıssız adada bulan ve yalnızca hayvan dostları tarafından büyütülen Rose’nin denizler prensi kaptan Sinbad’la karşılaşmasını konu alan “Sinbad ve Adalar Prensesi” çocuk tiyatrosu da minik izleyiciler ile buluşacak.  Çocuklar 22 Ocak Cuma günü başlayacak etkinliklere 5 Şubat Cuma’ya kadar 13.00 – 17.00 saatleri arasında katılabilir.

http://www.akbati.com/#etkinlikler

Engineering For Kids Türkiye’de açtığı ilk eğitim merkezinde 25 Ocak-5 Şubat tarihleri arasında bir haftalık ya da iki haftalık program şeklinde 5-7 ve 8-12 yaş grupları için ayrı ayrı yarıyıl eğitimleri sunuyor. Yarıyıl tatili boyunca pipet roket yapımından, köprü tasarımlarına, mancınık üretiminden, kimya deneylerine kadar geniş bir yelpazede deneyler yapacak çocuklar, birbirinden eğlenceli aktiviteler ile tatili hem eğlenerek hem de öğrenerek geçirecek.

İstanbul Oyuncak Müzesi çocukların sanatsal yönlerini ön plana çıkaracak ve çocukları sosyalleştirecek atölyeler yapmaya devam ediyor. Çocuklar 31 Ocak tarihine kadar İstanbul Oyuncak Müzesi’nde kendi seçtiği renkler ile tahta oyuncakları özgürce boyayabilecekler. Tahta Oyuncak Boyama Atölyesi hem yaratıcılıklarını geliştirirken çocuklar hem de yeni tanıştıkları arkadaşları ile eğlenecekler. İki boyutlu hayvan figürlerinden üç boyutlu oyuncaklara kadar birçok tahta oyuncak boyayabilecekler.

http://www.istanbuloyuncakmuzesi.com/etkinlikler.php

Yarıyıl tatilinde yapılacak çok şey var

Sömestr tatilinde büyük küçük herkesin sevdiği çizgi film kahramanı ScoobyDoo ve meşhur arabası Mystery Machine çocuklar ile birlikte olacak. İstanbul Optimum Outlet’te gerçekleşecek etkinlikler Ocak ayı sonuna kadar devam edecek.  Etkinlik kapsamında küçük çocuklar için kurulacak workshop alanında minikler karton Mystery Machine arabalarını boyayacak, ScoobyDooIpad ve bilgisayar oyunlarını oynayacaklar. Çocuklar etkinlik kapsamında ScoobyDoo’nun 3 boyutlu arabasına binecek ve çizgi film izleyecekler.Etkinlik sonunda ScoobyDoo kostüm karakteri ile fotoğraf çektirerek unutulmaz anlarını ölümsüzleştirecekler. Etkinlik 31 Ocak tarihine kadar çocuklar için devam edecek.

http://www.optimumoutlet.com/istanbul

Yarıyıl tatilinde yapılacak çok şey var

Ankaralı tiyatro severlerin çocukları ile birlikte gidebileceği harika bir tiyatro oyunu. Bay Varyemez yaşadığı yerde cimriliği ile bilinirmiş. Hiçbir şeyin israf olmasını istemezmiş. Nefesinin bile israf olmasını istemeyen Bay Varyemez kızının adını ‘A’ koymuş. Çok parası varmış fakat hiç harcamazmış. Arada sırada paralarını çıkarıp severmiş. Bir gün deniz kazasından kurtulan Şeydirşey ve kızı Damla’nın hayatına girmesi ile her şey değişmiş. Çocukların izlerken keyif alacağı bazen de ders alacağı tiyatro oyununu 23 Ocak saat 14.00’da ve 24 Ocak saat 15.30’da izleyebilirsiniz.

http://www.sincapcocuktiyatrosu.com/index.htm

Yarıyıl tatilinde yapılacak çok şey var

Bahçeşehir Prestij Mall'da bulunan Discovery Museum, çocuklara özgürce oynayabilecekleri  ve kendi hikayelerinin kahramanları olabilecekleri bir keşif alanı sunuyor. Müze, ailelerin de bu keşiflere ortak olabileceği, yaş sınırı olmaksızın çocukların el göz ve beyin becerilerini geliştirebilecekleri elektronik ortamdan uzak bir macera sunuyor.

http://www.discoverymuseumistanbul.com/tr

Yarıyıl tatilinde yapılacak çok şey var
Yarıyıl tatilinde yapılacak çok şey var
Yarıyıl tatilinde yapılacak çok şey var
Önceki ve Sonraki
Haberler